11 puzzle me te bukura per smartphone-in tuaj

Ta themi qe ne fillim qe te mos e diskutojme me kete loje: Candy Crush Saga nuk eshte e perfshire ne listen tone. Jo sepse jemi snob por sepse kushdo qe ka sado pak interes per lojrat puzzle tashme e njeh shume mire kete loje.

Prandaj le te flasim per alternativat e tjera me te cilat mund te shtrydhni trurin ne celularin tuaj.

Me poshte jane 11 lojrat me te bukura puzzle te cilat mund te shkarkohen ne platformat Android edhe iOS edhe pak prej tyre ne platformen Windows. IAP do te thote qe mund tju duhet te beni blerje shtese gjate lojes.

Pixwords (Free)
iOS / Android

pixwords

Eshte nje puzzle i ri me fjale. Eshte e ndertuar ne 22 gjuhe te ndryshme:Anglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Italisht, Rusisht, Portugalisht etj. Cdo fjale eshte e fshehun ne nje fotografi. A mund ti gjeni te gjitha fjalet?
Ajo ka rregulla te thjeshta per tu ndjekur, me shume se 800 nivele,qindrra fotografi. Gjithashtu mund te themi qe eshte nje menyre shume e mire per te permiresuar fjalorin.

Word Cookies (FREE)
iOS / Android

Kjo loje eshte krijuar nga Bitmango. Kjo kompani ka krijuar shume lojra te famshme per android dhe ios si Roll the Ball, Fruits Mania, Words Crush: Hidden Words etj. Objektivi kryesore ne kete loje eshte te gjesh fjalet e fshehura te cilat mund te formohen me shkronjat e dhena. Ju mund ti zbuloni fjalet duke rreshqitur gishtin ne shkronjat e dhena. Fjalet mund te jene vertikale horizontale, diagonale ose mbrapsh. Nqs keni veshtiresi ne gjetjen e fjaleve faqja word cookies answers ju vjen ne ndihme gjithashtu ketu do te gjeni edhe pergjigjet per word cookies daily puzzles . Nje loje e ngjashme me word cookies dhe shume popullore kohet e fundit eshte dhe word scapes e cila eshte per android dhe per ios, pergjigjet per kete loje i gjeni tek kjo faqe answerswordscapes.com

 

Read more

Se shpejti ne treg Samsung Galaxy S6 Smartphone

Samsung ka derguar tashme ftesat per eventin e 1 Marsit 2015, ne te cilin pritet te prezantohet smartphone-i i ri Samsung Galaxy S6.
Smartphone-i Galaxy S ka qene nje sukses i padiskutueshem i Samsung ne keto 6 vitet e fundit.
Por nderkohe qe rritet konkurenca, edhe tregu i shitjes per Galaxy S ka ardhur duke u zvogeluar. Fitimi i kompanise ka rene me 27 % ne tremujorin e fundit dhe kjo kryesisht prej renies qe kane pesuar shitjet e smartphone-ve.
Edhe pse Samsung-u ngelet marka me e shitur e smartphone-ve ne gjithe boten kjo renie e shitjeve ka sherbyer si kembane alarmi per kompanine.
Galaxy S6 pritet te jete shume ndryshe nga modelet e vjetra. Samsung nuk e ka ndryshuar shume design e telefonit te saj me te shitur Galaxy S3 qe nga viti 2012.

galaxy-s6-concepy

Me poshte do te lexoni 6 gjerat qe priten te anuncohen per Galaxy S6 gjate eventit qe do mbahet ne Barcelone me 1 mars:

1. Design me i mire.
Jashte materiali plastik, metali eshte me modern. Seria Galaxy ka qene kritikuar per kapakun e tyre plastik nderkohe qe tendenca po shkon drejt materialeve me te bukura, me luksoze, me te shkelqyeshme.

Read more

Keni veshtiresi per te zgjidhur problemat e matematikes? Photomath mund ti zgjidhe per ju.

Pse te lodheni per te zgjidhur ekuacione matematikore kur nje aplikacion ne celular mund te beje punen per ju. Nese jeni duke bere detyrat e matematikes dhe dikush apo dicka ju jep zgjidhjen a quhet ky kopjim?

Te gjithe kemi makina llogaritese ne celular por aplikacioni me i fundit Photomath i ben gjerat ne nje menyre tjeter? Duke instaluar Photomath ne celularin tuaj ju mjafton vetem te drejtoni kameren e smartphone-t drejt problemit matematikor qe duhet te zgjidhni dhe ne pak sekonda do te merrni pergjigjen e sakte.

Photomath eshte falas dhe mund ta gjeni ne itunes dhe ne telefonat windows.
Besojme shume shpejt do te gjendet nje zgjidhje e ngjashme edhe per telefonat Android. Nderkohe po punohet dhe fjalet jane qe ne fillim te vitit 2015 do mund te perdoret edhe per smartphone-t Android.
Ky aplikacion perdor kameren e smartphone-t tuaj per te skanuar problemin matematikor dhe me ane te njohesit te tekstit ju paraqet zgjedhjen e duhur.

Read more

A e Dinit Se Me Smartphonin Tuaj Mund Te Beni Gjera Te Cuditshme

Thone qe ne perdorim vetem nje perqindje shume te vogel te trurit tone, te kapacitetit te mushkerive dhe tashme NASA ka leshuar 3 smartphone ne hapsire qe te sillen si satelite. Kjo na con tek pyetja, mos po perdorim vetem nje perqindje te vogel te kapacitetit te telefonit tone? Me poshte do te lexoni disa gjera te cuditshme qe nuk e dinit qe mund ti benit nga telefoni juaj. Lironi gjithe potencialin e tij:

1. Perdorni telefonin tuaj si telekomande universale

Mundesia qe ju te humbisni telekomandat eshte e larte, por me probabilitet te madh ju keni telefonin afer gjate gjithe kohes. Prandaj RedEye mini nga ThinkFlood eshte i nevojshem. Me nje pajisje te vogel me infra te kuqe ju mund te kontrolloni disa pajisje nje heresh nga telefoni juaj. Ky aplikacion eshte kompatibel me sistemin operativ iOS.

 2. Perdorni telefonin tuaj si nivelues

Aplikacioni iHandy Level qe gjithashtu eshte falas ju lejon te varni pikturat, drejtoni raftet dhe te matni sakte kende te ndryshme.

Read more

Del ne Treg Samsung Galaxy S4

galaxy s4 ne krahasim me galaxy s3

Pasi ka shitur miljona kopje te Galaxy S3, Samsung ka vemendjen e te gjithe botes tashme me syte e fiksuara tek launchimi i Galaxy S4. Ku ndryshon Samsung Galaxy S4 nga S3 dhe a ka bere Samsung ndryshimet e mjaftueshme tek ky smart phone qe ti beje njerzit te kalojne tek S4. Le te shikojme me Poshte se si opsionet e te dy Galaxy-ve krahasohen me njeri tjetrin.

Read more

iPhone 5 do te dale ne shitje ne me shume se 50 Shtete kete muaj perfshi dhe Shqiperine

Apple do ta dyfishoje numrin e shteteve ne te cilat do te behet e mundur dalja ne treg e iPhone 5. Apple njoftoi te henen se iPhone 5 do te dale ne shitje ne Korene e Jugut kete te premte, dhe do te vije ne me shume se 50 Shtete te tjera deri ne fund te muajit Dhjetor. Iphone 5 doli zyrtarisht ne shitje ne USA dhe ne disa shtete te tjera ne 21 shtator 2012 dhe per momentin eshte ne shitje ne 47 shtete perreth botes. Kjo dalje e pershpejtuar e iPhone 5 kete muaj do ta beje Apple te mbaje premtimin e dhene me pare per ta nxjerre smartphonin ne shitje ne 100 shtete deri ne fund te vitit 2012.

iPhone5 del ne shqiperi zyrtarisht

Lajmi per kete dalje ne treg ne keto shtete vjen ne nje kohe kur furnizimet me iPhone 5 me ne fund jane duke arritur te kapin kerkesen e larte per kete telefon. Koha e postimit per iPhonin ne USA ka rene ne nje jave tashme, nje kohe relativisht e ulet kur e krahason me 2-3 jave qe duheshin para dy muajsh per ta postuar.

Read more

iPhone 5 i zbllokuar del ne treg

Per te gjithe ata qe urrejne telefonat e bllokuar erdhi momenti per tu gezuar. Versioni i zbllokuar i iPhone 5 me ne fund del ne treg ne USA.
Te enjten ne mbremje, Apple ka perditesuar dyqanin e saj online per te ofruar nje version GSM te zhbllokuar te modelit te fundit iPhone. Por ne kete rast kjo pajisje vjen me nje cmim me te shtrenjte se sa ne versionet me kontrate te cilat kushtojne $199, $299 dhe $399 perkatesisht per versionet 16Gb, 32GB, dhe 64 GB.
Pra ne vesionin e zhbllokuar cmimet do te jene si me poshte:

iphone 5 i zhbllokuar del ne treg

  • $649 per versionin me memorje 16 gigabyte
  • $749 per versionin me memorje 32 gigabyte
  • $849  per versionin me memorje 64 gigabyte

    Read more