Ky eshte Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge (video)

Samsung Galaxy S6

galaxys6

Specifikat e Samsung Galaxy S6

 • Dimensionet: 143.4 x 70.5 x 6.8 mm
 • Pesha: 138 g
 • Build Corning Gorilla Glass 4 back panel
 • Ekrani: Tip Super AMOLED kapacitiv me prekje, 16miljon ngjyra
 • Materiali i Eranit: Gorilla Glass 4
 • Madhesia Ekranit 5.1 inch
 • Rezolucioni 1440 x 2560 pixel (577 ppi pixel per inch densiteti)
 • Multiprekje
 • PLATFORMA Android OS, v5.0.2 (Lollipop)
 • Procesori Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57
 • Karta Grafike Mali-T760
 • Nuk ka karte memorje
 • Nuk ka bateri te ndërrueshme
 • Memorja e brendeshme 32/64/128 GB
 • 3 GB RAM
 • Kamera Primare 16 MP, 3456 x 4608 pixels, optical image stabilization, autofocus, LED flash
 • Video 4k 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR.
 • Kamera Sekondare 5 MP, 1080p@30fps, dual video call

 

 

 

per me shume specifika Samsung Galaxy S6 klikoni ketu

 

Samsung Galaxy S6 Edge

galaxys6edge

per me shume specifika Samsung Galaxy S6 Edge klikoni ketu

Video e Galaxy S6 Edge

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.