Gazeta Shqiptare

Top Lista me Gazeta Shqiptare Online

Trupi Dhe Shendeti

Kliko ketu

Revista Online Trupi Dhe Shendeti eshte nje reviste me informacione ne gjuhen shqipe rreth shendetit, bukurise, dietave dhe ushqimeve. Aty mund te mesoni si te beni nje jete te shendetshme per ju dhe familjen tuaj. Gjithashtu mund te viheni ne kontakt te drejtperdrejte me mjeke specialiste te fushave te ndryshme.

Gazeta Shekulli

Kliko ketu

Gazeta Shekulli , botimi i pare i se ciles daton ne vitin 1998 ,eshte nje e perditshme themelues i se ciles eshte Koco Kokedhima. Shekulli eshte nder mediat me te shitura ne treg per arsyen se ka nje larmi temash ne artikujt qe zhvillon. Mund ta gjeni online ne faqen zyrtare www.shekulli.com.al

ADS

Gazeta Korrieri

Kliko ketu

Gazeta Korrieri eshte nje gazete e mirenjohur ne shtypin shqiptar e cila permban artikuj dhe shkrime nga rajoni dhe bota, lajmet me te fundit nga politika si edhe artikuj interesante nga rubrika sportive, artet , kultura etj.

Gazeta Koha Jone

Kliko ketu

Gazeta Koha Jone eshte nje media e perditshme e pavarur e cila ka bere buje te madhe ne shtypin shqiptar.Botimi i pare i kesaj gazete eshte 11 Maji i vitit 1991 nga 2 bashkepronaret Nikolle Lesi dhe Aleksander Frangaj. Ne vitin 2007 gazeta Koha Jone u ble nga Aleksander Frangaj dhe qe nga ajo kohe eshte nje media qe I perket grupit te mirenjohur Tv Klan. Informohuni online ne faqen zyrtare www.kohajone.com

Gazeta Shqiptare

Kliko ketu

Gazeta Shqiptare eshte publikuar fillimisht me 1927 dhe njihet si gazeta e pare e pavarur ne Shqiperi. Ajo eshte nje gazete moderne tek e cila jane mbeshtetur dhe kane marre shembull gazeta te tjera te shtypit shqiptar. Adresa e gazetes eshte Ish-Drejtoria e Uzines se AutoTraktoreve – Tirane. Nr kontakti  00 355 4 35 91 04

Gazeta Ekspres

Kliko ketu

Gazeta Express eshte nje gazete me permbajtje shume te zhvilluar lajmesh nga politika,ekonomia, rajoni dhe bota. Gjithashtu ne gazeten Express do te informoheni per shume materiale interesante nga sporti , kultura dhe moda. Eshte nder gazetat me te shitura dhe me te pelqyera ne shtypin shqiptar.

Gazeta Shqip

Kliko ketu

Gazeta Shqip eshte nje gazete e perditshme e pavarur e cila i perket Top Media Grup. Ne te do te informoheni me artikuj te gjithefarellojshem nga fusha te ndryshme.Kryeredaktor i kesaj gazete eshte Aleksander Cipa.  E gjeni online ne faqen zyrtare www.gazeta-shqip.com

Gazeta 55

Kliko ketu

Gazeta 55 eshte nje gazete e perditshme me orientim te djathte. Pronari i gazetes 55 eshte zoti Fahri Balliu. Ne te do te gjeni lajme nga politika, kultura, opininone te ndryshme lajme nga bota si dhe lajme kulturore te ndryshme.

Gazeta Abc

Kliko ketu

Gazeta ABC  eshte gazeta e cila ju informon me lajme shqip nga Kosova ,Shqiperia, politika dhe c’po ndodh ne bote dhe rajon. Ne kete gazete do te gjeni lajmet me te fundit sociale dhe nga diaspora. Pervec ketyre te rejave ne kete gazete do te informoheni edhe per oferta turistike,mundesi punesimi, apartamente ne shitje etj.

Gazeta Celesi

Kliko ketu

Gazeta Celesi eshte gazeta informative shqiptare qe ndihmon cdokend te gjeje punen, apartamentin, banesen , dyqanin , makinen  apo edhe pushimet e deshiruara. Me nje perditesim dy here ne jave gazeta Celesi ju ndihmon te zgjidhni nevojat tuaja shume thjesht nga shtepia juaj. Eshte gazeta me informatat me interesante dhe me te mira per kedo.

Gazeta Intervista

Kliko ketu

Gazeta “Intervista” është nga gazetat e para private në Shqipëri. Numri i saj i parë është botuar në 15 korrik 1992. Ajo është një gazetë e përjavshme, që del çdo të shtunë, e bazuar ne intervistat me personazhe të jetës politike, shoqërore e artistike të vendit. Rubrika mjaft interesante, gjithashtu, janë: ”Pyetje-pergjigje” për probleme të ndryshme të lexuesve, “Djemtë kërkojnë vajza”dhe “Vajzat kërkojnë djem” , “Histori nga jeta” etj. Mund ta gjeni duke klikuar këtu, ose të www.intervista.al. Lexim të këndshëm!

Gazeta KosovaPress

Kliko ketu

Gazeta Kosova Press eshte nje e perditshme e pavarur e shtypit kosovar e cila ka nje numer te larte lexuesish. Ne gazeten Kosova Press do te mund te gjeni artikuj te gjithefarellojshem lajmesh, nga ekonomia,sporti , jeta , shendeti etj. Oda Ekonomike e Kosoves e ka shpallur gazeten Kosova Press nder faqet me te lexuara dhe te pelqyera. Ne gazeten Kosova Press publikohen shpallje, tendera, konkurse dhe kjo gje e ben kete gazete te kete akoma edhe me shume kerkime dhe pelqyeshmeri te larte. Online e gjeni me www.kosovapress.com

Gazeta Mapo

Kliko Ketu

Gazeta Mapo eshte nje gazete me orientim te djathte ,nje media teper e re themelues i se ciles eshte Henri Cili. E gjeni online ne faqen zyrtare www.mapo.al

Gazeta Panorma

Kliko ketu

Gazeta Panorama eshte nje media e mirenjohur ne shtypin shqiptar. Redaktor i kesaj gazete eshte Robert Rakipllari. Ka me shume se 11 vite qe kjo gazete botohet ne Shqiperi me nje tirazh goxha te gjere. Mund ta gjeni online ne faqen e saj zyrtare www.Panorama.com.al

Gazeta Rilindja  Demokratike

Kliko ketu

Gazeta Rilindja Demokratike eshte gazeta e pare e periudhes se Demokracise e fjales se lire te kohes se pas pluralizmit. Ajo eshte gazeta e Partise Demokratike te Shqiperise me lajme politike kryesisht te djathta dhe me informacione interesante. Kryeredaktor i kesaj gazete eshte Bledi Kasmi.

Gazeta Sot

Kliko ketu

Gazeta  Sot News  eshte  gazeta me lajme aktuale politike nga bota dhe rajoni , gazete me informacione , opinione , intervista , thashetheme dhe larmi artikujsh te tjere. Nuk mungojne sigurisht as artikujt kulturore,sportive dhe teknologjike qe qe e bejne gazeten Sot te pelqyer nga masa te popullsise dhe te kerkuar nga shume lexues.

Gazeta Sport Ekspres

Kliko ketu

Gazeta Sporti Ekspes eshte nje gazete e perditshme sportive me lajmet me te reja nga sporti shqiptar dhe i huaj. Artikujt qe zene vendin kryesor ne kete gazete jane artikuj nga futbolli e me pas vijne artikuj nga te gjithe llojet e tjera te sporteve si formula 1 , moto GP ,tenis etj . Sporti nga bota eshte gjithashtu nje rubrike e perditshme dhe shume e kerkuar ne gazeten Sporti Ekspres. Kete gazete mund ta gjeni online ne adresen www.sportekspres.com

Gazeta Sporti Shqiptar

Kliko ketu

Kjo Gazete eshte gazeta e pare shqiptare sportive. Ajo eshte botuar fillimisht me 1935 dhe sot i perket grupit mediatik Shekulli Media Grup. Administratore e kesaj gazete eshte Brixhilda Kokedhima. E gjeni online ne faqen zyrtare  www.sportishqiptar.com.al

Gazeta Standard

Kliko ketu

Gazeta Standard eshte nje gazete e perditshme me lajmet me te reja nga rajoni dhe bota. Eshte nder gazetat me te pelqyera ne vend me lajme aktuale nga politika , ekonomia  si dhe artikuj informative si  kronika te ndryshme, analiza si dhe artikuj sociale lojera, sport,horoskop etj. Informohuni online me gazeten standard si dhe mund te telefononi ne nr e tel 066 20 000 57 dhe  069 39 545 63

Gazeta Start

Kliko ketu

Gazeta Start eshte themeluar me 2006 dhe eshte nje media e pavarur e cila ka nje mbarevajtje mjaft te mire te punes dhe nje kerkueshmeri te kenaqshme. Kete media e gjeni online ne faqen zyrtare www.gazetastart.com

Gazeta Telegraf

Kliko Ketu

Gazeta Telegraf drejtor i se ciles eshte Engjell Musai ,eshte nje media e perditshme e pavarur me artikuj te ndryshem nga te gjitha fushat. Online mund ta gjeni ne faqen zyrtare www.GazetaTelegraf.com

Gazeta Tirana Times

Kliko ketu

Gazeta Tirana Times eshte gazeta e pare javore e cila percjell te gjitha lajmet , te rejat me te fundit dhe reportazhet ne anglisht ne menyre qe t’i vije ne ndihme anglishtfolesve ne Shqiperi dhe me gjere. Duke qene se gjuha angleze eshte bere e mirenjohur ne Shqiperi duke u studjuar qe ne shkolle fillore u mendua qe kjo gazete te informonte me lajmet dhe te rejat javore qe ndodhin ne Shqiperi dhe Ballkan. Zhvillimi i kesaj gazete nuk eshte vetem per anglishtfolesit shqiptare por gjithashtu per te huajt qe banojne e punojne ne Shqiperi apo turistet e ndryshem qe kalojne ne vendin tone ne menyre qe te kuptojne se c’ndodh me shqiptaret ne Shqiperi.  Gazeta Tirana Times ka rritur tirazhin vitet e fundit dhe kjo tregon nje interesim te te huajve per Shqiperine dhe te rejat qe ndodhin ne Shqiperi.

Lapsi.al

Kliko Ketu

Lapsi.al është një media online, që ka për qëllim informimin e paanshëm duke vënë profesionalizmin në plan të parë. Ky portal informativ është një alternativë e re që rreket të krijojë nje hapësirë sa më të lirë për gazetarinë e vërtetë. Përvoja e gjatë dhe nevoja për të shkuar sa më pranë të vërtetës, janë vijat mbi të cilat do të shkruajë lapsi yne. lapsi.al

Gazeta Tema

Kliko ketu

Gazeta Tema eshte nje gazete e perditshme e pavarur e botuar fillimisht ne vitin 1999 ne Tirane. Eshte nder mediat me te pelqyera dhe me nje tirazh goxha te konsiderueshem kryeredaktor I se ciles eshte Mero Baze. Faqja zyrtare e gazetes tema eshte www.gazetatema.net

8 thoughts on “Gazeta Shqiptare”

  1. Nje permbledhje mjaft e mire e shtypit shqiptar , qe nepermjat jush , na mban ne lidhje dhe ne korent me situaten aktuale dhe vendin tone .Pergezime per punen tuaj shume te vlefshme.

    Reply
  2. Dote ishte shume e bukur per tu besuar ku shume gazeta ishin te ‘pavarura’ nga politila. Megjithate la nje larmi informacionesh ne gazeta ku seicila tregon genjeshtren me bukur se tjetra. Mjera e pamvarur majtas dhe tjetra djathtes.

    Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.