11 puzzle me te bukura per smartphone-in tuaj

Ta themi qe ne fillim qe te mos e diskutojme me kete loje: Candy Crush Saga nuk eshte e perfshire ne listen tone. Jo sepse jemi snob por sepse kushdo qe ka sado pak interes per lojrat puzzle tashme e njeh shume mire kete loje.

Prandaj le te flasim per alternativat e tjera me te cilat mund te shtrydhni trurin ne celularin tuaj.

Me poshte jane 11 lojrat me te bukura puzzle te cilat mund te shkarkohen ne platformat Android edhe iOS edhe pak prej tyre ne platformen Windows. IAP do te thote qe mund tju duhet te beni blerje shtese gjate lojes.

Pixwords (Free)
iOS / Android

pixwords

Eshte nje puzzle i ri me fjale. Eshte e ndertuar ne 22 gjuhe te ndryshme:Anglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Italisht, Rusisht, Portugalisht etj. Cdo fjale eshte e fshehun ne nje fotografi. A mund ti gjeni te gjitha fjalet?
Ajo ka rregulla te thjeshta per tu ndjekur, me shume se 800 nivele,qindrra fotografi. Gjithashtu mund te themi qe eshte nje menyre shume e mire per te permiresuar fjalorin.

Word Cookies (FREE)
iOS / Android

Kjo loje eshte krijuar nga Bitmango. Kjo kompani ka krijuar shume lojra te famshme per android dhe ios si Roll the Ball, Fruits Mania, Words Crush: Hidden Words etj. Objektivi kryesore ne kete loje eshte te gjesh fjalet e fshehura te cilat mund te formohen me shkronjat e dhena. Ju mund ti zbuloni fjalet duke rreshqitur gishtin ne shkronjat e dhena. Fjalet mund te jene vertikale horizontale, diagonale ose mbrapsh. Nqs keni veshtiresi ne gjetjen e fjaleve faqja word cookies answers ju vjen ne ndihme gjithashtu ketu do te gjeni edhe pergjigjet per word cookies daily puzzles . Nje loje e ngjashme me word cookies dhe shume popullore kohet e fundit eshte dhe word scapes e cila eshte per android dhe per ios, pergjigjet per kete loje i gjeni tek kjo faqe answerswordscapes.com

 

Read more