11 puzzle me te bukura per smartphone-in tuaj

Ta themi qe ne fillim qe te mos e diskutojme me kete loje: Candy Crush Saga nuk eshte e perfshire ne listen tone. Jo sepse jemi snob por sepse kushdo qe ka sado pak interes per lojrat puzzle tashme e njeh shume mire kete loje.

Prandaj le te flasim per alternativat e tjera me te cilat mund te shtrydhni trurin ne celularin tuaj.

Me poshte jane 11 lojrat me te bukura puzzle te cilat mund te shkarkohen ne platformat Android edhe iOS edhe pak prej tyre ne platformen Windows. IAP do te thote qe mund tju duhet te beni blerje shtese gjate lojes.

Pixwords (Free)
iOS / Android

pixwords

Eshte nje puzzle i ri me fjale. Eshte e ndertuar ne 22 gjuhe te ndryshme:Anglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Italisht, Rusisht, Portugalisht etj. Cdo fjale eshte e fshehun ne nje fotografi. A mund ti gjeni te gjitha fjalet?
Ajo ka rregulla te thjeshta per tu ndjekur, me shume se 800 nivele,qindrra fotografi. Gjithashtu mund te themi qe eshte nje menyre shume e mire per te permiresuar fjalorin.

Word Cookies (FREE)
iOS / Android

Kjo loje eshte krijuar nga Bitmango. Kjo kompani ka krijuar shume lojra te famshme per android dhe ios si Roll the Ball, Fruits Mania, Words Crush: Hidden Words etj. Objektivi kryesore ne kete loje eshte te gjesh fjalet e fshehura te cilat mund te formohen me shkronjat e dhena. Ju mund ti zbuloni fjalet duke rreshqitur gishtin ne shkronjat e dhena. Fjalet mund te jene vertikale horizontale, diagonale ose mbrapsh. Nqs keni veshtiresi ne gjetjen e fjaleve faqja word cookies answers ju vjen ne ndihme gjithashtu ketu do te gjeni edhe pergjigjet per word cookies daily puzzles . Nje loje e ngjashme me word cookies dhe shume popullore kohet e fundit eshte dhe word scapes e cila eshte per android dhe per ios, pergjigjet per kete loje i gjeni tek kjo faqe answerswordscapes.com

 

Monument Valley ($3.99 + IAP)
iOS / Android / Windows Phone

monument-valley

Monument Valley nuk eshte loja me e gjate qe mund tju duhet te luani por eshte nje nder me te bukurat. Ju do te drejtoni nje princeshe te quajtur Ida neper nivele sfiduese, duke shnderruar skenarin per ti liruar rrugen. Pa kufizime kohe, hapi eshte relaksues por ndjenja e arritjes eshte e madhe.

Triple Town (Free + IAP)
iOS / Android

TripleTown

Eshte nje nder lojrat me te vjetra ne liste, megjithate nje nga puzzle me te mira qe mund te luani ne nje smartphone apo tablet. Triple Town  k ate beje me ndertimin e nje qyteti duke kombinuar pemet dhe shtepite ne menyre qe te behet nje version me I madh. Eshte e mrekullueshme dhe te krijon varesi, gjithashtu kerkon blerje te pakonsiderueshme gjate lojes.

Threes! (Free – $2.99)
iOS / Android / Windows Phone

threes

Threes! është e thjeshtë në thelbin e vet: rreshqisni letra me numra tek njera tjetra dhe mblidhini, duke vazhduar deri sa mundeni perpara se te mbushet ekrani. Eshte njesoj terheqese si Triple Town: do vazhdoni te kerkoni te beni edhe nje loje tjeter.

The Room Two ($4.99)
iOS / Android

TheRoomTwo

Kjo eshte loja e dyte e serise se Fireproof Studios, dhe e treta eshte duke dale se shpejti qe gjithashtu do te jete brilante. Kjo loje eshte nje mister enigmatik i cili do ju nxise te zgjidhni secrete te ndryshme. Grafika eshte shume e mire dhe enigmat jane shume sfiduese.

Framed (£‎$3.99)
iOS / Android

framed

Nese ka nje teme ne kete permbledhje, kjo loje ju kujton se zhaneri lojrave me enigma (puzzle) eshte me shume se nje shkembim objektesh me ngjyre ne grafike. Framed per shembull ju ben te zhvendosni vizatime ne menyre qe te ndertoni nje ngjarje qe ka kuptim. Oh edhe melodia jazz ne sfond e kompleton plohtesisht lojen.

Lara Croft Go (‎$4.99 + IAP)
iOS / Android / Windows Phone

lara-croft-go

Lojrat Tomb Rider kane pasur gjithnje element enigmatik ne brendesi, ndersa Lara Croft Go ka ne focus pikerisht enigmen. Ajo eshte nje aventure e dizenjuar ne menyre te zgjuar me shume enigma interesante per te zgjidhur. Nese nuk jeni nje fans i madh i Lares, mund te provoni parardhesin e kesaj loje Hitman Go, e cili ka nje qasje te ngjashme.

Spider: Rite of the Shrouded Moon ($4.99)
iOS / Android

Spider- Rite of the Shrouded Moon

Kjo loje eshte vazhdimi i te mrekullueshmes Spider: The Secret of Bryce Manor. Njesoj si kjo loje ju luani me nje merimange e cila duhet te eksploroje nje residence, te zgjidhe enigmat dhe gjithashtu te thurni rrjeten ne menyre qe te kapni insekte. Kenaqesia e kesaj loje nuk eshte vetem zgjidhja e enigmave por edhe historia qe shpaloset pak e nga pak nderkohe qe kaloni nivelet. Nje loje e thurur shume bukur.

Dots: Nje loje per lidhjen (Free + IAP)
iOS / Android

Dots

Kjo loje mund te jete pretenduesja kryesore e te qenit Tetris i koherave te lojrave ne smartphone, fraze qe nuk duhet marre kaq lehtesisht. Dots ju lejon te formoni vija (edhe kuti nese jeni me fat)   duke ndjekur pika me ngjyra ne menyre qe ti zhdukni. Ajo ka menyra te pafundme levizjesh dhe kohe.

Best Fiends (Free + IAP)
iOS / Android

Best Fiends

Ka nje fluks lojrash ku pershtatni gjera ne fund te ekranit per te vrare armiqte ne fillim te ekranit. Best Friend eshte nje prej tyre megjithate personazhet kryesore te saj jane kerminjte dhe buburrecat. Gjithashtu ajo e kalon mire kufirin ndermjet testimit te trurit tuaj dhe kerkeses se portofolit ndryshe nga koleget e saj.

Blek (‎$2.99)
iOS / Android

Blek

Perseri formim vijash dhe rrathesh me ngjyra, megjithate Blek eshte nje prej lojrave enigme (puzzle) me origjinale qe eshte krijuar. Detyra juaj eshte te bashkoni rrathet duke evituar vrimat e zeza, por qejfi qendron te fakti qe duhet te ndiqni rruget tuaja dhe jo vetem te kerkoni nje zgjidhje per cdo nivel. Nje kryeveper minimaliste.

Cilet jane rekomandimet tuaja. Seksioni i komenteve eshte i hapur per debat.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.