Mercedes-Benz GLA paraqitet ne Motor Show-n e Shanghai

Mercedes-Benz ka zbuluar modelin GLA kompakt SUV perpara debutimit te pergjithshem zyrtar ne Motor Show-n e ketij muaji ne Shangai. Kompakti SUV do te konkuroje me BMW X1 dhe  Audi Q3. Ky Model Crossover eshte e bazuar ne platformen MFA (Modular Front Architecture) te kompanise. Kompakti SUV eshte kapur nga lentet e aparateve gjate testeve disa here keto muajt e fundit,  dhe pritet qe versioni i gatshem per prodhim do te shfaqet ne ekran tek ky Motor Show.

Mercedes-Benz-CLA

Read more

Mercedes-Benz pergatitet per te lancuar Klasin B F-CELL ne fillim te vitit 2010

Ne prill Mercedes-Benz beri publike planet e veta per nismen e prodhimit te makinave me numer te kufizuar me hidrogjen.
Sipas prodhuesve te makinave gjermane 200 makina te tilla do te jene gati per lancim ne fillimin e vitit te ardhshem.

mb-f-cell-2

Modeli F-CELL me diferencial para bazohet ne Mercedes Klass B dhe ka nje motor elektrik 100 kW me cift rrotullues 214 lb – ft.

Read more

Mercedes S-Class vs. Smart Crash

Sa e forte eshte nje SMART ne perplasje me nje Mercedes S-Class. Shikojeni videon e pabesueshme.   [trafficplayer_youtube_video width=”580″ height=”400″ src=”http://www.youtube.com/embed/02eghIfyHP0?&autohide=0&autoplay=0&controls=1&hd=0&rel=0&showinfo=0″ ][/trafficplayer_youtube_video]