Si te hap nje llogari PayPal ne Shqiperi

paypal

Me ne fund PayPal sherbimi aq i shumepritur i pagesave online hapet dhe per Shqiperine. Paypal me pare funksiononte per shqiperine por ishte i kufizuar vetem ne dergimin e parave ose blerjeve online, kurse tashme ai vjen edhe me funksionin e shitjes online dhe te marrjes se parave. Pra Shiqptaret tashme kane nje menyre shume te sigurte dhe te shpejte per dergimin e parave ne te gjithe boten dhe me komisione relativisht te ulta.

C’fare eshte PayPal?
Paypal eshte nje llogari online qe lidhet me karten tuaj te kreditit, karten e debitit ose me llogarine tuaj bankare dhe ben te mundur blerjen ose marrjen e parave ne menyre shume te sigurte pa kerkuar ekspozimin e te dhenave te kartes tuaj (numrit te kartes, emrin mbiemrin, etj).
Per ta sqaruar me thjeshte Paypal eshte si nje mini llogari bankare ne internet tek e cila ju ngarkoni sa para te doni dhe mund te beni pagesa, transferim parash nga llogaria juaj tek ajo e nje miku tuaj gjithashtu ju mund te merrni para duke shitur produkte ne internet ose para qe ja u dergojne miqte tuaj. Nuk eshte e domosdoshme qe ju te ngarkoni para ne llogarine tuaj paypal, ate mund ta lini dhe bosh dhe ne momentin qe ju beni nje pagese, paypal i terheq parate automatikisht nga karta juaj. Paypal nuk ka komisione per pagesat qe ju beni. Paypal i mban komisione vetem atij qe merr parate psh dyqanit online ku ju blini produktin. Komisionet varjojne nga 2.9% + 0.3$ per transaksione brenda vendit dhe 3.9% +0.3$ per transaksione jashte vendit.

Psh: Nqs nje mik brenda shqiperise ju dergon 100$ ju merrni 96.80$ sepse 3.2$ jane komision. Nqs ky miku eshte jashte shqiperise dhe ju dergon po 100$ ju merrni 95.8$ sepse 4.2$ jane komision.

blerje_me_paypal_ne-shqiperi

 

Pse eshte Paypal i sigurte?

PayPal eshte me e sigurte se cdo lloj forme tjeter online per vete faktin se ju nuk eksozni te dhenat e kartes tuaj kur blini online sic jane numrat e kartes, emri juaj, adresa etj por ne momentin e blerjes ju vendosni vetem adresen e emailit tuaj i cili eshte dhe username I llogarise tuaj PayPal dhe fjalekalimin tuaj te Paypal. Ne kete menyre te dhenat e kartes tuaj jo vetem qe nuk futen manualisht nga ju ne formularet e faqes ku ju blini por gjithashtu ato as nuk ruhen ne ndonje databaze te ndonje faqeje ne internet qe ruan te dhenat e kartave te kreditit pasi kjo eshte e rrezikshme. Nje nga rreziqet eshte vjedhja te dhenave te kartes tuaj gjate futjes se ketyre te dhenave me tastjere e cila mund te kapet nga ndonje virus I tipit keyloger I cili I transmeton direkt keto te dhena tek hackersat qe a kane bere kete virus. Nje rrezik tjeter jo me pak I vogel eshte hyrja e hackers-ave ne databzat e faqeve ku ju blini me karte krediti. Ka shume faqe qe shesin online qe nuk kane sisteme te mbrojtjes nga hackersat te cilat vene ne rrezik te dhenat e kartave te klienteve te tyre.
Per te shmangur keto probleme vjen ne ndihme PayPal I cili e ben blerjen ose pagesen vetem duke futur emailin dhe fjalekalimin e llogarise PayPal.

Si te hap nje llogari Paypal?
Per te hapur nje llogari Paypal mjafton te klikoni ketu dhe te aplikoni per llogari personale nqs nuk e doni llogarine per qellime biznesi. Nqs kjo llogari Paypal ju duhet per biznes atehere duhet te aplikoni per llogari bisnesi e cila kerkon te jepni disa informacione me shume se llogaria personale si psh si emri I biznesit, adresa etj.

Cfare tipe llogarish ofron Paypal?

Paypal ofron 3 tipe llogarish per Shqiperine:

 • Individual
 • Premier
 • Business

Cilat Jane kartat e kreditit ose te debitit qe punojne me PayPal ne Shqiperi?

Kartat e kreditit qe jane testuar nga une dhe jane te sigurta qe punojne jane Visa, Visa Electron, Mastercard.
Kujdes: Ne menyre qe te terhiqni para nga Paypal ju duhet patjeter te keni bashkangjitur nje karte Visa ose Visa Electron ne llogarine tuaj pasi karta Mastercard nuk mund te terheqe parate qe ju kane derguar me ane te Paypal.

Disa keshilla per te qene te sigurte kur blini ne internet:

Per ta ruajtur llogarine tuaj paypal ne menyre te sigurte mundohuni qe te mos e hapni llogarine neper qendra interntei ose ne per kompjutera qe nuk kane antivirus.Asnjehere mos hyni ne llogarine tuaj paypal nga nje link ne email pasi ky link mund t’ju coje ne nje faqe tjeter te ngjashme dhe juve ju duket sikur jeni tek paypal dhe ne momentin qe ju vendosni te dhenat tuaja ato mund te vidhen pra gjithmone shkoni tek shfletuesi I internetit dhe shkruani www.paypal.com
Nqs nuk doni te rrezikoni me karte krediti qe ka limit te madh psh 1000euro ju rekomandoj te hapni nje karte debiti te cilen mund ta mbushni me pak para psh 30 euro ne kete menyre kur ju duhet te beni nje blerje ju shkoni ne banke derdhni ne llogarine e kartes se debitit parate e nevojshme per objektin qe do te blini dhe ne shtepi beni blerjen, keshtu ju nuk rrezikoni te humbni shume leke edhe ne rast se ju vjedhin llogarine paypal. Mgjt po te ndiqni keshillat qe kemi dhene ne kete artikull llogaria juaj eshte e sigurte.
Nje rekomandim shtese do te ishte qe te vendosnit username dhe passwordin tuaj duke perdorur tastjeren virtuale qe ka vete windows ne kete menyre do te shmangni vjedhjen e passwodit tuaj nga ndonje keylogger.
nqs ju merrni masat e mesiperme mund te jeni te sigurte qe llogaria juaj nuk do te vidhet dhe ju mund te shijoni blerjet dhe shitjet oline pa pasur friken se do t’ju vidhet llogaria.
Tastjeren virtuale do ta gjeni tek:
Start>>Accessories>>Ease of Access>>On-Screen Keyboard

91 thoughts on “Si te hap nje llogari PayPal ne Shqiperi”

  • Po terheqje lekesh nga paypal ne karte debiti visa mund te besh? Has nje problem ne vendosjen e te dhenave te kartes kodin e sigurise me 3 shifshra nuk ma merr ma refuzon! Theksoj nuk kam leke ne karte ndoshta nga kjo???

   Reply
 1. E dashur,
  Ti ke bere shume mire qe ke hapur nje llogari ne PayPal,por kryesore dhe e domosdoshme eshte qe llogarine te kesh ne dollare apo euro,varet cfare monedhe kerkohet nga faqja qe do besh blerjet apo shitjet.

  Reply
 2. Pershendetje

  Mesa po lexoj ktu Visa Electron dhe Visa jane kartat me efikase per te derguar dhe marre para, ktu ne Shqiperi.
  Do te doja te me ndihmonte dikush se si mund ta konfirmoj karten time te debitit sepse i kam vendosur tre here gabim kodin e paypal, Psh: PP 1234 dhe tani nuk e pranon me karten time te debitit. VISA Electron.
  A mund te me ndihmoje dikush?
  Ju Faleminderit

  Reply
 3. Flm per pergjigjen admin,po por ato te bankes nuk e kishin fare idene se si behej lidhja me paypal dhe une ja futa kot ;). por tani dua te di si ta lidh serish me te njejten karte sepse nuk e pranon serish ate karte, kerkon karte tjeter.

  Reply
 4. po me llogari bankare ktu ne Shqiperi a mund ta lidhesh llogarine e paypal? se mesa kam kuptuar une duhet te kesh nje llogari bankare ne Amerike, apo duhet nje llogari bankare ne dollare?

  Reply
 5. Pershendetje!
  A mund te me informoni pak ne lidhje me PayPal.Deri tani kam blere ne ebay me karte krediti por doja te dija a eshte me mire te blesh me PayPal. Kur blen me pay pal parate terhiqen direk ne karten e kreditit dhe kur mer rimbursimin nga shitesi parate nga paypal kalojne tek karta e kreditit?Dhe cilat jane procedurat per regjistrim dhe a eshte falas regjistrimi. A ka nevoje per konfirmim nga banka per regjistrim? Do me ndihmonit shume. Faleminderit

  Reply
  • Kur blen me paypal parate terhiqen nga karta dhe nuk rrine ne depozite ne llogari. Edhe kur merr rimbursim parate shkojne ne karte direkt.Regjistrimi ne Paypal eshte falas. Duhet nje konfirmim nga banka pasi paypal ben nje transaksion per te verifikuar qe karta eshte e jotja dhe ne statament te bankes shfaqet nje kod 4 shifror qe duhet ta vendosesh te llogaria jote e paypal per te verifikuar karten.

   Reply
    • Transaksioni behet direkt ti vetem do fusesh emailin dhe passwordin e paypal dhe do shtypesh butonin pay.Per punen e kodit e kam sqaruar tek pergjigja qe i kam kthyer Ines pak me siper.

     Reply
   • Pershendetje si mund ti terreq leke nga paypali ime. I kam rregjistruar te dhenaf e kartes visa classic. A i terreq dot e si. Jetoj ne shqiperi flm

    Reply
  • Statement i kartes eshte nje leter me te gjithe historikun e transaksioneve qe ke bere ti me karten e kreditit, kete leter ta jep banka.

   Reply
 6. Pershendetje, problemi im eshte ky.Dua te nderroj monedhen ne Pay Pal, pra nga dollare ta kthej ne euro sepse dhe karten ne Euro e kam.Mirepo pasi futem tek My account dhe klikoj tek Overview, nuk gjej asnje opsion per ta bere kete ndryshim.C’te bej??Flm.

  Reply
 7. ne te djathte aty ku lexon PayPal balance,
  Shko te currency converter dhe aty mund te shtosh monedhen qe do dhe ta besh si primare (make primary)

  Reply
 8. une sapo kam hapur nje llogari ne pay pal me kart debiti VISA,tani pay pali me kerkon nje kod 4 shifror per te konfirmuar karten time kod te cilin me thot se duhet ta japi banka qe ka leshur karten time per kete procedur pay pal me mori 1.95$ dhe thot se pas futjes se kodit rikthehen perseri dollar ne llgari .problemi im eshte se banka raifasen ku kam karten time thot se nuk di ku ta gjej kete kod nderkoh qe banka e konfirmon trasferimin e dollareve ne llogari te pay palit .JU lutem shume a me ndihmon kush se ku mund ta marr kete kod dhe proceduren se si faleminderit shume

  Reply
  • Per te marre kodin shko ne banke dhe kerko statement-in e kartes ku jane pasqyruar te gjitha levizjet e llogarise tende, aty ku do shohesh levizjen prej 1.95$ perbri saj eshte nje kod 4 shifror, kete kod vendose ne paypal dhe paypal do te aktivizohet.

   Reply
 9. O Admin dua te dërgoj nje sasi parash ne USA përmes paypal duke përdorur karte debiti. Mua dërguesit me mbahet komision mbi shifrën e dërguar pasi atje thotë se vetem kur përdor llogari bankare nuk I mbahet komision dërguesit? Flm

  Reply
 10. Un hapa nje kart pay pal , edhe ktu me thot ” Na vjen keq, ju nuk jeni të ligjshëm për PayPal ® Debit MasterCard. Kjo mund të jetë për shkak se ju jetoni jashtë Shteteve të Bashkuara ose ju keni aplikuar tashmë në 30 ditët e fundit. ” ?? si t ja bej ?

  Reply
 11. ju lutem mund te me informoni lidhur me shitjet qe mund te behen nepermjet paypal. A ekiziston akoma mundesia per te shitur nepermjet kesaj adrese dhe a mund te marim pagesen qe kryet ne kete adrese? nqs un dua te shes duhet te regjistohem tek …Individual…apo Business. flm

  Reply
  • Blerta normalisht qe paypal vazhdon te ofroje sherbimet e saj per blerje dhe shitje online. Pagesat er behen me ane te paypal kalojne ne cdo fund muaji ne llogarine tuaj bankare me te cilen eshte lidhur karta e kreditit.
   Mendoj se ne fillim eshte mire te hapni nje llogari personale per me shume funksione mbase do ju duhet nje llogari business por gjss nga llogaria personale mund te kaloni tek ajo business pa problem.

   Reply
 12. Pershendetje dhe ju falenderoj perzemersisht per artikullin qe me ndihmoi shume .
  Une kam marre nje karte krediti te BKT Prima Classic Visa mirepo me thone qe per cdo transaksion me duhet te paguaj 30% te vleres e merr banka une kete e mesova pasi kisha dhene nje oferte ne tender ne ebay per te blere nje telefon si mund tja bej qe ta anulloj kete oferte qe bera cfare penalitetesh mund te kem ne llogarine time ne ebay megjithese tek faqja zyrtare e paypal-t nuk i kam dhene te dhenat e kartes sime te kreditit cila banke ne shqiperi i jep kartat e kreditit me komision pagese me te ulet .
  ju faleminderit dhe ndjese se u zgjata shume ne pritje te pergjigjes suaj ju uroj gjithe te mirat

  Reply
  • Thjesht kontaktoji ata nga te cilet ke bere blerjen ne ebay dhe thuai qe smund ta bej kete blerje sepse karta ime ka kaluar limitin mujor. Blerjen do ta bej me vone.
   Raiffeisen Bank ka karte krediti pa komisione fare, vetem se duhet te besh depozite fillestare per te marre karten. Te gjitha kartat e debitit me sa di une kane komisione tek 1% e vleres. Te pakten karta e debitit visa te procredit kaq e ka interesin per cdo pagese.

   Reply
 13. Pershendetje.Kam nje llogari bankare ne Raifaisen Bank.Cilat jane kartat e kreditit qe ofron kjo bank ?
  Cfare me duhet per te marr nje kart debiti ose krediti?
  Per sa kohe mund te verifikohet nje llogari ne Paypal ?

  Reply
 14. Kam dhe nje pyetje tjeter ne lidhje me Ppal, ca duhet te zgjedh Individual account apo Buisnes.. dhe nqs duhet buissnes ath cilen nga llojet e biznesit duhet te zgjedh.. une po e hap llogarine per blerje dhe shitje ne ebay. ju lutem pres nje pergjigje.. faleminderit

  Reply
 15. Kam hapur nje llogari ne pay pal dhe doja te dija a behet aktive pa te dhenat e llogarise bankare? deri me tani llogaria eshte Unverified. Faleminderit!

  Reply
  • Nqs nuk doni ta lidhni llogarine paypal me llogari bankare mund ta lidhni me karte krediti ose debiti ne menyre qe te beni blerje online.

   Reply
 16. Te falenderoj per infon. Po nese me dergojne para nga nje vend jashte Shq. per shembull nga Italia ne cfare menyre mund ti mar ato nese ne Pay Pal nuk kam rregj te dhenat e Kartes kundrejt llogarise bankare qe disponoj? Meren ata nga te dhenat e rregj ne Pay Pal account vetem nepermjet e-mailit? Faleminderit!

  Reply
 17. Pershendetje , sapo bej aktivizimin e llogarise time bankare ne PayPal me jep kete njoftim :

  The bank that issued your card didn’t approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

  Llogaria ime eshte Student Card dhe eshte ne Lek .
  Si mund ta zgjidh kete problem ?

  Reply
 18. Pershendetje

  Dua te marre nje karte te parapaguar kryesisht per blerje online.Domethene qe te harxhoje aq leke sa kam hedhur.Mund te me informoje njeri se si ne cfare banke mund ta gjej kete sherbim dhe nese eshte e mundur te me thoje sa jane komisionet dhe nese ka ndonje emer specifik.Ju falenderoj.

  Reply
 19. Pershendetje!
  Une jam e interesuar te hap nje llogari Paypal por asnje banke nuk e ofron.Theksoj se e kam per pune, qe do te thote qe punoj on line per nje shoqeri italine qe konsiston ne reklama dhe qe une fitoj cdo dite ne baze te klikimit te ketyre reklamave dhe me sigurohen nje shume e caktuar ne euro.Problemi tjeter eshte se duhet te kem nje llogari bankare qe sipas shpjegimit te kesaj shoqerie mund ta hap edhe on line por ne te vertete nuk di si te veproj pasi e shoh shume te komplikuar.Ju lutem me sqaroni..:)

  Reply
  • Llogaria paypal nuk hapet ne banke por hapet online.
   Ty te duhet vetem nje karte krediti visa qe te mund te marresh parate qe do te vine tek llogaria online.
   Kete karte krediti ja bashkangjit llogarise se paypal dhe pas verifikimit qe ben paypal ju mund te merrni para me paypal.
   Interesohu kush banke ofron karta krediti visa dhe hap nje llogari tek ata. Kartat master card nuk mund te terheqin para me paypal.

   Reply
 20. Pershendetje,
  Une kam hapur llogarine ne PayPal dhe nuk po mundem me as nje kartel (debit apo kredit) per ta verifikuar dhe per te bere shitje permes paypalit ne kosove, ketu ne kosove as nje banke nuk po ofrojke mundesine per te bere shitje permes paypal,

  Ju pyes se a ka ndonje banke ne shqiperi ku mundet te lidhet menyra per te bere shitje permes paypalit, pastaj qe te transferoj paret ne ate kartele,

  Si dhe a ka mundesi te hapi llogari ne shqiperi edhe pse jam banor nga Kosova,

  Me respekt
  Perparim Ajvazi

  Reply
 21. Përshëndetje! Kam hap një llogari bankarë universal në Intesa Sanpaulo Bank dhe pres që të më vijë karta. A mundet që të kem akses edhe në Pay Pal me këtë llogari? Si mund ti tërheq paratë e mia të Google, Youtube dhe FanBox me llogarinë Pay Pal? Ju faleminderit!

  Reply
 22. Pershendetje kam hapur llogari ne paypal dhe l=$qe mi kane derguar nje mik mi kane marre peng 30-dite pse ndosh kjo dhe a mund ti kthej $ e marrura peng,Amund te blej ne ebay me keto $.

  Reply
 23. PERSHENDETJE ADMIN. UNE KAM HAPUR NJE PAYPAL DHE DUA TE KONFIRMOJ KARTEN E KREDITIT. UN KAM KARTEN VISA ELEKTRON DHE MUA ME THOTE QE BANKA ME TE CILIN KAM HAPUR KARTEN NUK E KA LESHUAR KETE TRANSAKSION!!!!!NUK E DI PSE ME THOTE KESHTU!!!KARTEN VISA E KAM HAPUR TEK RAIFAISSEN BANK.!TE LUTEM ME NDIHMO PAK.

  Reply
 24. Pershendetje
  kame hapur nje llogari ne pay pal dhe nuk me konfirmohet karta e creditit dhe me vjen ky mesazh,
  The bank that issued your card didn’t approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

  Reply
  • Kjo ndodh sepse karta nuk eshte aktivizuar nga banka ose nuk ka para fare ne karte. Paypal ben nje transaksion te vogel prej 1$ per te verifikuar karten dhe i kthen keto para perseri pas verifikimit. Ne shumicen e rasteve karta aktivizohet duke bere nje terheqje ne bankomat te pakten tek Raiffeisen dhe Procredit. Nqs dhe pas kesaj nuk aktivizohet me mire kontaktoni me punonjesit e Bankes.

   Reply
  • Pershendetje kam nje llogari ne pay pal, bera nje pagese te cilen e anullova pasi dilte pending dhe paypal me thote qe te jane kthyer leket por pasi verifikova karten pagesa nuk me eshte kthyer . Si mund ta verifikoj?

   Reply
 25. Pershendetje.Me informoni si funksionojne blerjet nepermjet PayPal. Ne momentin qe verifikoj karten e gjithe shuma e lekeve depozitohet menjehere ne paypal apo duhet te bej une ndonje procedure qe te dergohen ne paypal.Po nese dua te bej blerje edhe nga paypal por edhe nga karta e kreditit cfare duhet te bej? Dua te blej dicka qe vlen 20 euro e zeme dhe dua ta blej me paypal,si te veproj qe nga karta e kreditit te terheq vetem 20 eurot per blerjen e objektit ne fjale? Sa here bej blerje online nepermjet PAYpal i detyrohem ndonje komision atyre? Ju falenderoj shume nese perpiqeni te me ndihmoni.

  Reply
  • Paypal ne shqiperi funksionon pa depozite(ne usa dhe mbase ne vende te tjera mund te besh dhe depozite ne llogarine tende paypal). Ti shkon te faqja dhe zgjedh menyren e pageses me paypal dhe ben pagesen, paypal terheq automatikisht shumen fikse nga karta te konvertuar nqs po blen ne nje monedhe ndryshe nga ajo e kartes (ne fillim duhet ta shtosh karten tek llogaria jote e paypal dhe ta konfirmosh). Per blerjet paypal ja mban komisionin shitesit por ka komisione karta e kreditit te cilat varen nga banka. Raiffeisen Bank nuk ka komisione po fiton te kursi i kembimit, nqs karten e ke ne euro dhe blen ne euro ska komisione fare.

   Reply
 26. Une kam PayPal dhe karte krediti , pagesat i bej ne rregull por me thote qe nuk mund te terheq para ne PayPal. A mund te me ndihmoj dikush per kete problem?
  Faleminderit!
  Your Account May Only Be Used to Send Money

  Reply
 27. Faleminderit admin!
  Jam nga Shqiperia.
  Tani gjithcka eshte ne rregull me duket, nuk kisha bere lidhjen e PayPal-it me karten e kreditit. Gjithsesi faleminderit per gatishmerine.

  Reply
 28. Kam te hapur PayPal dhe te lidhur VisaElectron Debit Card nga ProCredit Tirane, kam nje muaj qe nuk mund ti transferoj leket nga PayPal ne karte. kam nje vit qe e perdore po punonshe shume mire. Kam kontaktuar PayPalin me ka thene perdor Karte tjeter, kam kontaktuar Banken me kan thene kemi probleme me transfertat nga PayPal pritet ti zgjidhim, ka dy jave nuk me kan kthyer pergjigjje me. Desha nje sygjerim tuajin nga pervoaj juaj me thua te pres akoma apo te shof ndonje banke tjeter.
  Faleminderit.

  Reply
 29. Pershendetje Admin ! nuk e di nese mund te me ndihmosh kam nje problem me paypalin ! un merrem me marketing ! doja te aktivizoja Accept Direct Send Money di gje si mund ta bej ? Faleminderit

  Reply
 30. Admin jam nga kosova dhe dua te blej pemers paypal ne ebay por nuk ben kam debit cartel ne procredit bank te lutem me ndihmo qduhet te bej kur e jap nr e kartel time dhe tek contry e zgjedhj albania me thot se kjo kartel nuk pershtatet me ket adress help me

  Reply
 31. pershendetje Admin
  Jam nga Kosova dhe kam qel llogari ne TEB BANK VISA a e njeh Paypal kete bank se po mundohem me lidhe me Paypal po po kam problem ose nuk po dije nese ka mundesi me me ndihmu flm per mirkuptim Kalo mire

  Reply
 32. Pershendetje, si mund te rimbush paypalin , pra te hedh leke nga llogaria bankare tek paypali, psh, dua te hedh 10 $ ne paypal.. me tregon dot rrugen si te veproi

  Reply
  • Tashme nuk eshte me e nevojshme qe te behen veprime te tilla. Mjafton te lidhesh karten e debitit ose kreditit me llogarine e paypal vetem nje here dhe per cdo blerje paypal merr sasine e parave qe nevojitet direkt nga karta

   Reply
 33. Ju lutem tek cila banke me sugjeroni te hap nje llogari bankare dhe duhet te jete lek apo dollare qe te mund te behen transaksione nga paypal apo ska lidhje?

  Reply
 34. prsh nqf nuk linkon nje karte visa ose account bank a mundet dikush me te derguar lek ne konto pay pal sps i del error kur mcojn leke

  Reply
 35. pershendetje admin ju lutem me ndiihmoni kam nje problem , dua te lidh paypal me banken por me kerkon nje routing number , dini gje ku mund ta gjej , faleminderit

  Reply
 36. Pershendetje.Te lutem do ju falenderoja nese do me kthenit nje pergjigje.Tami une kam nje paypal dhe e kam lidhur me Karten time Visa.Kur dua te bej withdraw money nuk realizohet dot.Cfare problem I kam

  Reply
 37. Si mund ta perdor paypal vetem me llogari? Kam nje llogari ne euro ne raiffaissen bank, a mund ta perdor ne paypal per te marre para nga jashte dhe si funksionon? Nese mund te behet a i erheq dot ne arke sepse llogarine e kam pa karte. Faleminderit

  Reply
 38. Po has probleme me vendosjen e llogarise bankare, i ndoqa hapat por pasi klikoj te link a bank account nuk me del country bank me del direkt US bank, si te veproj sepse me duhet te marr nje pagese nga paypal.

  Reply
 39. Pershendetje,kam hap nje adrese paypal dhe me duket se e kam mbyll se mbaj mend tani dua ta hap perseri te njejten adrese email sme pranon qytetin dhe shtetin.Kodin se mbaj mend si e kam pas me pare.Si duhet te veproj.Ndrekohe nje mike me dergoi lek tek adresa ime .

  Reply
 40. Me fal pasi te krijosh llogarine mundet qe te blesh gjera te ndryshmee ne faqe te ndryshme si psh ne Zaful …a realizohet qe te ta sjellin porosine ne shqiperi

  Reply
 41. pershendetje admin ..deshiroja te dija qe duke qene se un kam aplikuar per karte debiti por gjate kohes qe pres te dale karta e debitit ,dua te kryej blerje online ,poseidoj numrin e llogarise dhe swift code dhe infot e tjera te llogarise bankare ,por si mund ti lidh keto te dhena me llogarine e paypalit ,ndikon fakti qe nuk e kam akoma gjendje karten e debitit ? faleminderit

  Reply
  • Pershendetje
   A mund te me ndihmoje dikush?
   Kam nje problemi me PayPal
   Me ka mbyllur llogarine ,ku thuhet “we’ve permanently limited your account”
   I marr ne tel dhe nuk me japin asnje shpjegim thjesht me thone “check the term of use” ju kerkoj shpjegim thjesht thone “you have violated PayPal policies privacy”
   A i ka ndodhur dikujt I njejti problem ??
   Punoj me website
   Me kan mbyllur 7 llogari me emra te ndrysh ,numra tel te ndryshem,adresat banimi te ndryshme dhe kartat e bankes te gjitha te ndryshme ,4 llogari i kisha ne business dhe 3 llogari ne personal account
   Jam me banken Credins General pourpose
   Ju lutem mund te me kontaktoni ne whatsapp ose tel 00355699491103
   Mund tju paguaj ne qofte se me jepni nje shpjegim te sakte ose zgjidhje
   Jetoj ne Tirane .

   Reply
  • Duhet ta aktivizosh karten me pare, shko ne bankomat dhe bej nje terheqje te vogel( 500 leke pershembull) edhe karta duhet te aktivizohet. Nqs nuk aktivizohet kontakto banken edhe thuaji karta nuk pranohet nga paypal.

   Reply
 42. Prsh, doja te dija nqs keni dijeni mbi ndonje banke ne Shqiperi qe ofron karta krediti apo debiti per persona te moshes 17 vjec? Edhe eshte e detyrueshme leja e prindit?

  Reply
 43. pershendetje,e kam hapur llogarine ne paypal ,por nuk po lidh dot carten .eshte visa .me thote qe e refuzon karten.kujtoj qe karta eshte ne raifaisen.faleminderit..

  Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.