Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Si te blesh dhe te shesesh ne internet (Online) me paypal apo karte krediti

blerje online Si te blesh dhe te shesesh ne internet (Online) me paypal apo karte krediti
Ka shume menyra per te blere dhe per te shitur online por duke marre parasysh qe jetojme ne Shqiperi dhe shume sherbime nuk funksionojne edhe menyrat e blerjes dhe te shitjes jane te kufizuara.Menyrat me te perhapura per blerjet online ne shqiperi jane me karte krediti ose me Paypal.

 • Menyra Nr 1

Menyra e pare per te blere online eshte me ane te nje karte krediti, kjo menyre eshte shume e lehte por faqet qe ofrojne shitje te artikujve dhe postim te tyre per ne shqiperi jane te kufizuara, gjithashtu nje nga anet negative te kesaj menyre eshte se ekziston mundesia qe t’ju vidhen nr e kartes se kreditit gjate blerjes per shkak te infektimit te kompjuterit tuaj nga viruset, trojanet ose keyloger-at.Megjithate une po ju them disa faqe ku mund te blini online qe jane shume te sigurta te cilat i kam provuar vete ose miqte e mi:

amazon crave Si te blesh dhe te shesesh ne internet (Online) me paypal apo karte krediti
1) Amazon.com kjo eshte nje nga faqet me te fuqishme ne bote per shitjen online dhe aty mund te gjeni pothuajse cdo gje qe ju vjen neper mend por fatkeqsisht produktet qe mund te postohen ne shqiperi jane te pakta, ato jane vetem libra dhe dvd. Ketu ne kete faqe keni nje liste me librat me te shitur ne Amazon. Une personalisht kam blere shume libra per vete dhe per miqte e mi dhe asnjehere nuk kam pasur probleme,posta eshte shume e sigurte.

strawberrynet Si te blesh dhe te shesesh ne internet (Online) me paypal apo karte krediti

 

 


2) StrawberryNET.com 
eshte nje faqe shume serioze qe shet parfume origjinale online per femra dhe meshkuj dhe pervec parfumeve aty mund te gjeni shume produkte kujdesi për lëkurën dhe pordukte per trajtimin e flokeve. StrawberryNet qe ben dergesa nderkombetare falas dhe cmimet jane shume te lira. Jam i bindur qe parfumet qe do te gjeni ketu jane shume me te lira se ato qe tregtohen ne dyqanet shqiptare. Pervec kesaj StrawberryNet ofron here pas here skonto dhe nqs ju blini vazhdimisht parfumet tek kjo faqe do perfitoni skonto qe arrijne deri ne 10% vetem nga statusi i klientit te perhershem.
Skemat e Uljeve per Klientin e Perhershem jane si me poshte:

 • 1% per blerjen e dyte.
 • 2% per blerjen e trete.
 • 3% per blerjen e katert.
 • 4% per blerjen e peste.
 • 5% per blerjen e gjashte.
 • 7.5% per blerjen e dhjete.
 • 10% per blerjen e njezete.

Per te perfituar keto skonto sa me shpejt ju mund te blini dhe per miqte tuaj dhe te perfitoni skonto nga blerjet e shpeshta dhe me shumice.

Skemat e Uljeve per Klientin e qe blen me Shumice jane si me poshte:

 • per 2 produkte perfitoni 1% skonto.
 • per 3 produkte perfitoni 2% skonto.
 • per 4 produkte perfitoni 3% skonto.
 • per 5 produkte perfitoni 4% skonto.
 • per 6 ose me shume produkte 5% skonto.

Pra nqs ju blini perhere te kjo faqe dhe beni blerje dhe per miqte tuaj ju shume shpejt mund te kaloni ne nivelin e 15% skonto dhe produktet do te jene jashtezakonisht te lira.
Ju keshilloj qe kur te beni blerjen ta beni ne $ pasi cmimet ne $ jane shume me te lira, per te nderruar monedhen shkoni tek Monedha tek pjesa e siperme e faqe ne te djathte dhe zgjidhni USD. Kjo faqe eshte dhe e perkthyer ne gjuhen shqipe keshtu qe do ta keni te lehte te orientoheni per te bere blerjen. Une personalisht e perdor shpesh kete faqe dhe nuk blej me parfume neper dyqane shqiptare tani kam arritur dhe nivelin e skontove prej 10% si dhe ate kur blej me shumice per 5%. Dergesat vine brenda 1 jave ose 2 javesh maksimumi.

3) Victoriassecret.com ofron veshje per femra te te gjitha llojeve dhe nga eksperienca e miqve te mi i dergon edhe ne shqiperi keto produkte, por kini kujdes me vleren e produkteve qe blini sepse per vlera mbi 15mije leke te reja do t’ju duhet te paguani dogane.

mund te kete dhe faqe te tjera qe shesin ne shqiperi me ane te kartes se kreditit, nqs ju dini faqe te tjera i shkruani tek komentet.

 • Menyra Nr 2

Menyra e dyte dhe me e perhapur e blerjeve online nga shqiperia eshte nepermjet faqes ebay.com
Cfare eshte ebay? ebay eshte nje faqe ku te gjithe kane mundesine te blejne e te shesin gjithcka qe ju vjen nepermend nga pullat e postes deri tek makinat.Kjo faqe nuk eshte prone e nje firme te vetme, ajo eshte e ndertuar nga perdoruesit e saj.Psh nqs mua me duhet te shes nje telefon te perdorur, shume mire mund ta shes ne ebay me nje cmim te arsyeshem sic dhe mund te blej produkte te reja dhe te perdorura nga perdoruesit e ebay.com nga e gjithe bota.

Cfare te nevojitet per te blere ne ebay?
Nje nga menyrat me te perdorura ne ebay per te paguar produktet qe ti deshiron te blesh eshte paypal. Paypal eshte nje menyre shume e sigurte per blerjen online sepse gjate blerjes ti nuk ekspozon numrat e kartes se kreditit por te duhet vetem adresa e emailit tend dhe passwordi i llogarise se paypal. Paypal gjithashtu sherben per dergesa dhe marrje parash ne menyre te menjehereshme thjesht duke ditur adresen e mikut ose familjes tende. Dhe perseri ne kete pike ndikon negativisht faktori i te jetuarit ne shqiperi sepse paypal nuk ofron marrjen e parave per shqiperine por vetem dergimin e tyre.Pra ju nuk mund te shisni produkte ne ebay sepse nuk keni mundesi te marrjes se parave nepermjet paypal por vetem te blini produkte ose mund te shisni me ane te transfertave bankare gje qe eshte nje proces shume i gjate dhe shumica e te huajve nuk e perdorin si menyre pagese ne ebay.

Tani paypal ka filluar dergesat dhe ne shqiperi te parave.

Cfare te nevojitet per te hapur nje llogari ne Paypal.com
Perte hapur nje llogari ne paypal te duhet nje karte krediti te cilen mund ta marresh ne cdo banke duke depozituar 500euro ne llogarine tende ose mund ta marresh pa depozituar asgje thjesht duke krijuar besim tek analistet e kredise me ane te rroges tuaj pra duke e marre karten si tip minikredie. Une personalisht e kam marre karten e kreditit tek ProCredit Bank dhe nuk kam patur probleme me Paypal. Per cdo blerje qe beni ne internet me ane te paypal parate terhiqen nga karta juaj e kreditit dhe ju duhet ta paguani shumen e harxhuar cdo date 15 te muajit pasardhes.Psh nqs ju beni nje blerje ne date 3 Shatator juve ju duhet te paguani shumen e harxhuar nga karta ne date 15 tetor. Sigurisht qe banka ka komisione per cdo blerje qe ju beni por ato jane shume te vogla kurse paypal nuk ka asnje komision ne rastet kur ju e perdorni kete sherbim per te blere ose per te derguar para, ai ka  komisione vetem ne rastet kur ju merrni para me paypal gje qe nuk funksionon ne shqiperi.

 


127 Responses to “Si te blesh dhe te shesesh ne internet (Online) me paypal apo karte krediti”

 1. Olson Mino says:

  edhe nje here bravo per nje artikull te domosdoshem se si te blesh dhe te sheses online…kjo eshte qe teme qe secili nga ne perdoruesit te internetit nga alb te paketen ja bejm nje here vetes dhe shumica mbasi ben nje search ne google e lene me aq, ngaqe nuk arrin te gjene infon e duhur….. ky artikull besoj qe i sqaroj te gjithe ato qe doni te dishin per kete teme.

 2. Borni says:

  Pershendetje.
  Artikull shume cilesor dhe informues.
  Do te doja te shtoja dicka nga experienca ime e shit-blerjeve online. Me mir te themi e blerjeve online sepse te them te drejten nuk kam pasur ndonje gje per te shitur.
  Menyra me e sigurte sic permendet edhe me lart eshte ajo nepermjet Paypal.
  Ju mund te krijoni nje llogari tek paypal.com(falas) dhe te konfirmoni karten tuaj te kreditit ne llogarine e sapokrijuar, kjo eshte edhe e vetmja here qe do tju duhet te ekspozoni detajet e kartes suaj te kreditit online.
  Pasi te konfirmohet egzistenca e kartes suaj te kreditit do te jeni te afte te bleni online kudo qe perdoret paypal(kudo ne bote eshte menyre me e perpapur).
  Pagesat qe behen nepermjet paypal jane teper te sigurta dhe rreziku qe karta juaj te vidhet eshte 0%. Vetem nqs dikush ju zbulon passwordin e paypal.
  Nga ana tjeter te paguash direkt me karte krediti nuk esht teper e sigurte dukeqenese egzistojne edhe shume faqe fantazem dhe juve duhet te ekspozoni detajet e kartes suaj cdohere qe bleni dicka.Edhe neqoftese detyroheni te perdorni direkt karten e kreditit sigurohuni qe faqja nga ku po e bleni produktin eshte e sigurte (kerko ne google prsh: amazon.com reviews) dhe do te shikoni feedbackun e dhene nga perdorues qe e kane perdorur ate faqe me perpara).

  Shpresoj te kem qene i dobishem :)

 3. Lory says:

  Une sapo hapa nje account ne moneybookers qe eshte nje sherbim i ngjashem me paypal dhe mbi te gjitha s’ka nevoje per karte krediti dhe funksionon me dergesat dhe marrjet e parave dhe nga Shqiperia :)

 4. Κατασκευή Ιστοσελίδων says:

  Flm , shume artikull i mire edhe informues. urime !

 5. Eno says:

  Pershendetje. Doja te dija nese dini ndonje vend ku mund te bleshe online me nje karte te nje tjetri dhe t’ia japesh leket ne dore. Me njoftoni ne supernece97@hotmail.com nese mundeni.

 6. Edidi says:

  A funksionon gje ne Shqiperi? C’eshte ky budallallek. Pse nuk mund te terheq leke me ane te paypal? Shtet vk.

 7. redi says:

  NESE E BLEJ un nji telefon ne e bay si ma dergojne ata ne shqiperi

 8. artbit says:

  Pershendetje te gjitheve!

  I terheq qe çke me te :) Ka shume menyra pagese ne internet, por jo te gjitha vlejne per shqiperine.
  Megjithate menyra per te terhequr para nga Shqiperija ka:

  moneybookers
  paypal
  ECOcard

  Keto 3 portofole online (te sigurta 100% ngaqe perdorin protokollin https://), ofrojne gratis ose me nje pagese te vogel karten e tyre te kreditit (master card) brenda 2 javeve nga kerkesa. Keto karta nuk kane nevoje per rimbushje ngaqe jane te lidhura direkt me fondet qe mund te keni ne konto. Me keto karta mund te terhiqni para nga te gjithe bankomatet (ATM) te botes me logon ”mastercard” besoj edhe nga shqiperija!!

  Egziston edhe nje tjeter portofol elektronik ”NETELLER” qe ofron karten e vet falas por ky perdoret me shume per lojrat online (kazino, poker, bingo dhe baste online). Ketu perjashtohet Shqiperija tani per tani, por mund te kene konto Shqiptaret qe jetojne jasht vendit.

  • gezimi says:

   ju falenderoim shum per sqarimet e shkruara melart nga ana juaj sinqerisht jeni shum dashamires per te gjith ato qe deshiroin te bejn blereie ne internet duke ju hapur nji dritare te re.

 9. Flori says:

  Artikkul Interesant po punoj nje web me pagesa online dhe keshillat tuaja do me hyn ne pune ;)

 10. geri says:

  pershendetje un kam hap nje llogari te reffaisen bank e kam karten mastercard …tani un ket llogari duhet te depozitoj lek ne euro apo dollar…pastaj si ta konfiguroj karten tek paypal un aty kam hapur logari po nuk di ca te boj pastaj ….

 11. admin says:

  Pershendetje Geri!
  Edhe une karten e kreditit e kam marre tek Raiffeisen dhe e kam ne Lek. Paypal e kam hapur ne dollare sepse shumicat e blerjeve qe bej jane ne dollare. Faktikisht mire do ishte qe dhe karten ta kisha ne dollare po raiffeisen nuk e ofron kete. Karta ne dollare me sa di une ka vetem Intesa San Paolo po gjithashtu ajo ka interesa te larta per cdo transaksion. Kurse Raiffeisen nuk mban komisione per cdo transaksion.

  Nqs ti ke ndermend te punosh me shume me euro eshte mire qe dhe karten e kreditit ta kesh ne euro gjithashtu dhe llogarine e paypal sepse keshtu nuk humb nga kursi i kembimit qe ben banka e cila i kemben parate me kurs jo te mire. Ne kete menyre ti do mund ti kembesh leket ne euro jashte banke me kurs te mire kembimi sa here qe do paguash karten e kreditit.

  Ne paypal mund ta ndryshosh sa here te duash monedhen primare, kjo behet kur ben login ne paypal dhe tek account overview do te shkosh tek linku Currency converter, dhe aty mund te zgjedhesh nje tjeter monedhe si primare.

  per me shume lexo dhe postimi tjeter si te hapesh nje llogari paypal.
  http://www.zbavitje.com/tutoriale/si-te-hap-nje-llogari-paypal-ne-shqiperi/

 12. geri says:

  flm shum per pergjigjen ju ku me rekomandoni qe te hap nje llogari ku bank ne shqiperi …….

 13. xhesi says:

  Admin Pershendetje
  Te lutem mund te me informosh nese mund te terheq para nga nje llogari ne paypal apo vetem dergoj??

 14. admin says:

  Pershendetje Xhesi, po me paypal dhe mund te terheqesh parate qe te dergojne te tjeret.
  per me shume lexo artikullin me poshte:
  http://www.zbavitje.com/tutoriale/si-te-hap-nje-llogari-paypal-ne-shqiperi/

 15. erio says:

  admin, pershendetje..doja tju pyesja a mund te blej gjera ne ebay..dhe tmi postojn drejt e ne shqiperi? flm

 16. admin says:

  Po Erio mund te blesh shume gjera ne Ebay dhe ato postohen ne shqiperi.

  Vetem ki kujdes qe ai nga i cili do te blesh te kete nje reputacion te mire ne ebay. Une per vete shikoj qe personi nga i cili do te blej te kete bere te pakten 200 shitje dhe te kete nje vleresim te mire nga bleresit e tjere mbi 97% (Positive feedback) per te qene i sigurte.

  Duhet te kesh parasysh qe jo te gjithe dergojne ne shqiperi por besoj se per cdo gje qe ti kerkon do jete nje bleres qe e dergon dhe ne shqiperi.

  Per te pare nese ajo qe kerkon te blesh vjen ne shqiperi apo jo me pare behu login ne ebay dhe Shipping and payments shiko ne se shqiperia eshte aty dhe sa kushton posta.
  Une personalisht blej vazhdimisht ne ebay dhe deri tani nuk me ka humbur asnje gje ne poste. Kam bere mbi 70 blerje.

 17. Festim says:

  Pershendetje miq, edhe un si ju kam nje kard Paypal
  mirpo ende nuk kam bere asnje blerje sepse jam nga Kosova dhe ne asne Webfaqe per blerje online nuk figuron Kosova , mund te me ndihmoni se si mundem te blej un dhe te gjithe nga Kosova
  flm

 18. admin says:

  Pershendetje Festim!
  Me sa vura re ebay nuk e paska kosoven ne listen e shteteve qe dergon pako dhe kjo e ben te pamundur dergimin e pakove. Kjo vjen per arsye se kosova eshte nje shtet i ri dhe administratoret e ebay mbase kane harruar ta vendosin ne liste.

  Mendoj nje zgjidhje do te ishte qe te behet nje peticion ndaj ebay qe ta fusi kosoven ne listen e shteteve qe dergohen pako.

  Si peticioni qe u be ndaj google per te vendosur logon e 100 vjetorit te pavarsise me 28 nentor ne faqen e saj kryesore per shqiperine.

  kete peticion mund ta gjeni ketu:
  http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

  Kete peticion e ka bere Klajdi Hëna nga korca dhe u vu re qe pati rezultat.

  Change.org eshte nje faqe shume e fuqishme dhe i degjohet zeri me shume se sa te kontaktosh direkt ebay.

  E vetmja gje eshte qe pasi te krijohet peticioni duhet te shperndahet neper media sociale qe te mblidhen firmat digitale ne menyre qe peticioni te marri vlere.

  Ky eshte thjesht nje sygjerim, po besoj se ka interes te behet sepse jane te shumte ata qe duan te blejne ne ebay nga kosova.
  Eshte nje faqe shume e mire dhe ka shume produkte qe nuk i gjen ne kosove dhe shqiperi.

 19. Thrones says:

  Pershendetje Admin.

  Une jam i interesuar te blej nje laptop permes amazon.com, une jetoj ne Kosove dhe mund te me vijne produktet ne Kosove?

 20. admin says:

  Pershendetje Thrones!
  Nga Amazon eshte e veshtire te blesh laptop aq me teper per ne kosove.
  Nga eksperienca ime Amazon dergon ne shqiperi vetem libra dhe DVD dhe tek tuk ndonje pajisje me peshe te lehte kurse per kosven nuk e ka fare ne liste si shtet. Dhe mbase duhen kontaktuar per ta futur ne liste por me efektive do te ishte ndonje peticion sic e kam spjeguar tek komenti me siper.Sepse keto jane kompani te fuqishme dhe nuk para dergojne ne shtete te vogla sic eshte shqiperia apo kosova. Vetem ne Shtete kryesore europiane si Itali Gjermani France Angli Greqi (kryesisht shtete qe jane ne bashkimin europian)dhe ne USA.

 21. joni says:

  Pershendetje djema.
  Une kam eksperience blerjesh ne internet nepermjet ebay duke paguar me paypal dhe te them te drejten jam i kenaqur. Ka shume rendesi ta studjosh kredibiletin e shitesit qe ai te jete sa me i besueshem.
  Une nuk jam i sigurt per blerjet qe une mund te bej ne ebay psh dhe ti nis ne Shqiperi duke nenkuptuar jo vetem Tiranen por cdo qytet te Shqiperise:
  1. Nqse shitesi ben dergesa per ne Shqiperi, a eshte e sigurt mbritja ne doren e marresit? Kush mban pergjegjesi nqse malli ” humbet” ose transformohet sic ndodh rendome atje?
  2.A egzistojne tarifa pagese ose dogane thene ndryshe nga pritesi i mallit kudo qofte ai ne Shqiperi?

 22. admin says:

  Pershendetje Joni!
  Joni me sa po kuptoj ti kerkon te blesh mallra ne ebay nga nje shtet tjeter (jo nga shqiperia) dhe ti dergosh tek nje adrese ne shqiperi.

  Ne radhe te pare duhet te dish qe shumica e shitesve ne ebay dergojne malllin atje ku eshte verifikuar adresa e paypal, pra nqs ti ke regjistruar adresen e paypal ne USA shitesat dergojne vetem tek adresa jote, rralle here bejne dergesa tek adresa te tjera. Kjo ndodh per te qene shitesat te sigurte qe adresa qe ju kerkoni te dergoni mallin eshte e sakte dhe e verifikuar me pare nga paypal, ne kete menyre malli nuk humb.

  Ne lidhje me pyetjen se kush mban pergjegjesi kur humb malli duhet te kesh parasysh qe para se te blesh mallin duhet te lexosh garancite qe ofron shitesi. Ne pergjithesi mallrat dergohen me poste te sigurte dhe nuk humbin une kam mbi 60 blerje ne ebay dhe asnjehere nuk me ka humbur malli. Ne nje rast qe mu vonuan me shume sec duhet i thashe bleresit qe sme kane ardhur dhe ai me dergoi nje pako tjeter, dhe pas ca ditesh me erdhen te dyja pakot.

  Nqs ti do ta perdoresh kete sherbim per te derguar tek njerzit e tu eshte ok por nqs e perdor pe te derguar tek njerez qe si njef puna veshtiresohet pak se ata mund te genjejne qe se kane marre kur ne fakt e kane marre pakon dhe ti i kerkon bleresit te te coje pako tjeter.

  Ne lidhje me tarifat doganore duhet te kesh parasysh qe ato egzistojne per mallrat mbi 10 mije lek te reja. Dhe me postat e sigurta si DHL, FEDex, UPS nqs pakoja e kalon 10mije lek si vlere bashke me posten (psh nqs pako ben 8mije dhe posta 6mije pra ne total 14mije te jesh i sigurte qe do paguash dogane.

  Ndersa nqs dergon me posten shteterore amerikane USPS mund ti shpetosh doganes pasi jo te gjitha kontrollohen.

  Nje shoku im bleu rreth 3500$ pajisje per kamera digitale ne USA dhe i dergoi me USPS po vleren e mallit e vuri 250$ dhe nuk pagoi dogane fare.
  I vetmi problem ketu eshte qe me ebay duhet te biesh dakord me shitesin qe te uli vleren e mallit dhe ata spara e bejne kete sepse ne rast se malli humb marrin siguracion per vleren e ulur jo per vleren reale te mallit.

  Shpresoj te jem pergjigjur sa do pak pyetjeve te tua.

 23. maria says:

  munde te me informoje dikush se cfare duhet per te hapur nje kart Visa ne nje banke???Jam nje vajze 18 vjece .JU faleminderit

 24. admin says:

  Pershendetje Maria!
  Me sa di une Per te hapur nje karte krediti qe blen online ka dy menyra.
  Menyra e Pare eshte qe ti je ne nje pune stabel dhe ke mbi 6 muaj ne ate pune dhe banka te jep karten pa pasur nevoje te depozitosh leke se ka si garanci rrogen tende dhe vlera e kartes varet nga shuma e rroges tende mujore.
  Menyra e dyte eshte me depozite, pra ti depoziton nje shume parash psh 500 euro dhe karta juaj e kreditit eshte me kete vlere. Pra ti ke te drejte te shpenzosh 500 euro cdo muaj dhe ti likujdosh keto shpenzime ne banke ne nje date te caktuar. Raiffeisen e ka qe vlera e shpenzuar nga karta duhet paguar cdo date 15 te muajit pas ardhes, psh nqs ti ben blerje ne dt 10 janar afati i fundit per te paguar karten eshte ne 15 shkurt.

  Une perdor karten e kreditit mastercard te Raiffeisen per te bere blerje online dhe e kam ne Lek, nqs ti do besh blerje ne euro mund ta hapesh ne euro , fatkeqsisht karta krediti ne dollar nuk ka tek kjo banke vetem tek Intesa Sanpaolo ka por ka shume komisione kur ben blerje me duket 2.5% te vleres se blerjes dhe nuk ja vlen te perdoret vazhdimisht vetem ne ndonje rast emergjent.

  Nje aternative tjeter eshte te hapesh karte debiti visa qe ben blerje online, kete e ofron Procredit Bank por per cdo blerje ka nje komision prej 1 euro kjo eshte kollaj per tu hapur se ske nevoje per depozita dhe ti shpenzon sa leke ke depozituar cdo muaj.

  Une ndjek kete metode. Kam hapur nje karte krediti mastercard tek Reifeisen qe e perdor per blerjet me paypal(pasi nuk ka komisione per blerjet pervec vleres qe mbahet nga konvertimi i monedhes se kartes me ate te blerjes qe ju beni) dhe nje karte debiti visa te Procredit qe e perdor per te marre para nga paypal sepse mastercard nuk mund te marri para nga paypal.

  Si perfundim per te hapur nje llogari bankare dhe nje karte te duhet dhe karta e identitetit.

  Nqs ju kam ndihmuar sado pak ju lutem shperndajeni kete artikull ne mediat sociale Facebook, Google + dhe Twitter.

  • Arben says:

   Une kam 1 karte debiti Visa te BKT dhe nuk kam vene re te me mbahet komision. Ne blerjet e para me mbahej 1 tarife 4% te vleres nga PayPali per konvertimin nga lek ne monedhen perkatese qe blija ne ebay, po tani ka filluar mos te me mbahet me kjo tarife, me duket se banka ka bere nje tip autorizimi te konvertimit te lekeve ne valuten perkatese para se te behet pagesa, prandaj nuk me vjen tarife konvertimi as ne PayPal nuk shfaqet monedha Lek askund.

   Nejse, 1 pyetje kisha une, tarifa doganore sa eshte, 20%?

 25. maria says:

  shume faleminderit per informacionin.

 26. klodi says:

  Nese di dikush se si mund te transferosh para ne faqe pokeri qe konsiderohen faqe gambling , nga Shqiperia ? Deri tani me duket e pamundur…..

 27. Andi says:

  Pershendetje admin.
  Ne rradhe te pare dua tju falenderoj per materialin e fundit,pasi me ka hyre shume ne pune me duket me shume se i dobishem.Kjo sepse per te blere ne e-bay me master cardin qe ofron raiffaisen kam eksperience dhe kam ber shume blerje online por per te shitur kam hasur veshtiresi pasi sic e dime pay-pal nuk me lejon te terheq para pra smund te bej shitje online.
  Doja te pyesja me konkretish.Sa kushton nese aplikoj per nje visa te por credit dhe a duhet te kem llogari rrjedhese aty per te marr nje karte te tille.
  Nese po cfare shume duhet te vendos. flm per infon jeni sh te dobishem :)

 28. admin says:

  Me sa di une per te marre nje karte debiti visa tek Procredit bank(qe punon dhe per te terhequr leke nga paypal) duhet te hapesh llogari rrjedhese dhe duhet te paguash 1000 leke deri ne 1200 leke te reja fillimisht per te marre karten gjithashtu duhet te dish qe llogaria ka nje komision prej 1 euro ne muaj.

  Per te hapur karte krediti duhet te kesh depozite tek procredit me vleren qe ti deshiron te marresh karten.Psh nqs do nje karte krediti me limit 500 euro duhet ne fillim te depozitosh 500 euro ne banke. Edhe karta e kreditit ka nje tarife fillestare per tu hapur diku tek 1mije leke te reja.

  Mgjt kto tarifa ndryshojne here pas here ne baze te ofertave qe ben banka dhe me e sakte do te ishte te pyesje prane deges se procreditit ne qytetin tend.

 29. Andi says:

  Pershendetje serisht..ju falenderoj per informacionin e dobishem qe me dhate dhe kohen rekord te pergjigjes :)
  Sot isha te nje nga deget e Procredit banke por te them te drejten me shume ndihme na jepni ju me keto postime sepse punonjesit e bankave e kan pak te veshtire ndonjeher per te dhen nje pergjigje te sakte e lidhje me kete problem. Besoj se te njejten menyre ashtu si dhe ju do ndjek dhe une pra per te bere blerje ne internet perdor MC ndersa per shitje nje karte debiti e marre ne procredit besoj se do me funksionoje :)
  Shume flm per sqarimin e problemi..
  Edhe i uroj te gjithe shqiptareve perdorues te rregullt te blerjeve online te fillojne te mendojne edhe shitjen pasi nuk eshte mire qe Shqiperia te perdoret vetem si klient kur fare mire mund te nxjerrim ne trg “produktet“ tona

 30. andi says:

  Pershendetje! A mund tme ndihmoni se ku ndodhet usps ne tirane dhe me nje numer kontakti sot???faleminderit

 31. admin says:

  Andi USPS nuk ka zyra ne tirane, cdo pako qe dergohet nga USA me USPS vjen tek posta shqiptare. Dmth duhet te interesohesh atje nese ka ardhur apo jo.

 32. andi says:

  Te posta e tiranes apo te posta e qyretit qe eshte shkru mbi zarf duhet te shkojm? Faleminderit

 33. admin says:

  Te posta e qytetit se mendova se je ne tirane. Shko te posta e qytetit tend.

 34. andi says:

  Ok po per sa dit mund te vij se te henen e kan nisur prej amerike?se te henen me duhet patjeter ne ambasad

 35. admin says:

  Varet me cfare menyre e ka nisur personi ne amerike (rekomande apo te thjeshte), ka qe vine per 5-6 dite ka qe vine per 20-25 dite. Kete nuk di ta them. Pastaj me postat asnjehere nuk i dihet. Ka raste qe ndodhin dhe vonesa te pa parashikuara.

 36. andi says:

  Faleminderit!!!

 37. Alkeo says:

  http://www.amazon.com/Nokia-Lumia-920-Windows-Phone/dp/B00A2V7PS2/ref=sr_1_5?s=wireless&ie=UTF8&qid=1360923132&sr=1-5&keywords=Nokia+Lumia+920

  Ju lutem a mund te me tregoni se si mund ta blej kete telefon….. ose me sakte a mund te blihet???? do te ishit nje ndihme shume e madhe…..
  Thank You in advance….

 38. anamaria says:

  pershendetje, doj te dija se ncadres na i sjell psh ebay produktet e blera?? cafre adrese duhet te vendosim flm

 39. admin says:

  Ebay i dergon produktet vetem tek adresa e paypal, pra nqs adresa jot e paypal eshte ne tirane nuk mund ti dergoni dot tek nje adrese tjeter psh tek adresa e nje mikut tuaj pasi kjo nuk lejohet. Kjo ndodh sepse adresa e paypal eshte adrese e verifikuar dhe eshte e sakte.
  Ne raste shume te rralla shitesat ne ebay dergojne dhe ne adresa te tjera.

 40. Toni says:

  Aplikova dhe mora nje karte debiti tek raiffaisen bank (visa) por me te nuk mund te blej ne internet. per arsye se refuzohet si ne paypal dhe ne ebay amazon etj etj. Cfare karte me sygjeroni(DEBITI),te ciles banke? Per arsye se nuk mund t marr karte krediti se kerkon te besh nje depozite relativisht t konsiderueshme ne leke. Faleminderit :)

 41. Toni says:

  Dhe nje pyetje tjeter, Per blerje me vlere 200$ + ne ebay ose amazon duhet te paguash gje dogane? :/

  • admin says:

   Pershendetje Toni pyetjet e tua e kane marre nje pergjigje, te lutem lexo me siper tek pergjigjet qe i kam dhene Jonit, Marias dhe Andit.

 42. Toni says:

  Pergjigje rreth doganes? :/ dhe per mallrat e blere ne ebay duhet paguar dogane? dhe nqs po ajo paguhet ne tirane ? apo ne posten e qytetit ku dergohet?

  • admin says:

   Te gjitha mallrat qe vine me poste kane shume mundesi te kene dogane nqs ato kalojne vleren prej 10mije leke te reja si te blera ne ebay ose diku tjeter ose te derguara nga ndonje mik. Sidomos kur keto mallra dergohen me poste te shpejte si FEDEX DHL UPS, mallrat mund ti shpetojne doganes vetem nqs i dergon me USPS (posta shteterore amerikane) por dhe ne kete rast nuk e kam te qarte sa leke duhet deklaruar pako qe mos kete dogane. Sic e kam thene me siper ne kemi kaluar pa dogane dhe pako me vlere te deklaruar 250$.

   Doganen mund ta paguash prane zyres se postes ne te cilen te vjen pako. Mua me ka rastisur qe me kane derguar nje ore me DHL dhe ma bllokuan ne dogane. Doganen mund te shkoja ta paguaja ne tirane por preferova ta paguaj tek dega e DHL ne qytetin tim.

 43. Toni says:

  faleminderit :))

 44. geri says:

  psh admin si ka mundesi qe paypal me ka caktivizu karten e kretit kur du te blej dicka me thot kshu This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form

  • admin says:

   Geri ti e ke pasur te caktivizuar karten dhe te eshte c’aktivizuar apo po e fut per here te pare. Nqs e ke pasur te aktivizuar me pare shiko mos te ka skaduar karta.

 45. admin says:

  Ate kodin me 4 shifra do ta marresh tek statement i kartes, do shkosh ne banke dhe do kerkosh te te printojne statement-in e kartes per muajin kur ti bere regj ne paypal dhe fute karten. Tek stamenet ngjitur me transaksionin qe te ka bere paypal per te provuar qe karta funksionon eshte dhe kodi me 4 shifra.

 46. geri says:

  psh admin ……un ate codin me 4 shifra e mora po tanin nuk me del te pay pal me ai codi se karte eshte caktivisu dhe tani duhet qe te aktivizoj si mund ta bej kte tani …..

 47. geri says:

  nqs un te jap te gjith te dhenat e mija ti mund ta besh kte gje nqs ka mundesi

  • admin says:

   Per ceshtje kohe une e kam te veshtire te te ndihmoj ne kete rast pasi keto jane procedura qe zgjasin. Nqs nuk di anglisht kerko nje shok qe di dhe shkruaji dy rreshta tek adresa e emailit ne lidhje me rastin tend.
   Keshille: Mos ja jep te dhenat e paypal njerzve te panjohur as te emailit tend.

 48. geri says:

  varja …flm per keshillen ..po nqs un e deklaroj te humbur karten shkoj kerkoj te banka kart tjeter do ta kem perseri kte problem

  • admin says:

   Nqs e deklaron karten e humbur karta bllokohet dhe te japin karte tjeter me numra te tjere keshtu qe ky problem nuk eshte me se ajo eshte karte e re.

 49. Toni says:

  Admin, perse Paypal e refuzon karten e debitit te mare nga Pro Credit bank? Ne kontrate permendet qe me kete mund te bej blerje online. Thot: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer’s customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

  • admin says:

   Toni mbase karta eshte e re dhe nuk eshte aktivizuar akoma, me ka ndodhur dhe mua kjo gje, kontakto me ata te bankes dhe thuaji qe te aktvizojne karten per te bere blerje online.

 50. Toni says:

  Po karta eshte e re, 1 dite kam qe e kam marre… Mos duhet te pres qe te behet aktivizimi? Nderrova dhe pin-in ne bankomat se keshtu me thane qe karta te behej aktive. Po prap refuzohet ne paypal dhe ebay. Kudo…

  • Toni says:

   Me kete karte mund te shes ne ebay? apo lejohet vetem te kryhen blerje

  • admin says:

   Perderisa refuzohet kudo eshte problem i kartes dhe jo i paypal keshtu qe kontakto me banken per ta aktivizuar. Nqs karta eshte visa mund te besh dhe shitje ne ebay se kjo karte lejon terheqjen e parave nga paypal.

   • Toni says:

    Dhe ju te njejten gje keni bere ne fillim? Telefonova ata te bankes me thane qe duhet te presesh. Po pres 3 dit dhe ende refuzohet. Nuk me dhane ndonje mundesi per ta aktivizuar ata… Ju personalisht si keni vepruar? Faleminderit

    • admin says:

     Nuk e di ke para tek llogaria e kartes se kjo duke qene karte debiti duhet te kesh para brenda ne menyre qe paypal ta pranoje sepse paypal ben nje transaksion te vogel sa e verifikon karten. Nqs ke para ne llogari merr nje here ne telefon ate numrin qe ke tek karta dhe pyeti si te veprosh se mbase kane harruar ta aktivizojne.

 51. Toni says:

  Sa kohe do qe te aktivizohet?

 52. Toni says:

  Admin, kontaktova me keta te bankes dhe me thane qe te aktivizohej duhet te kryeja nje transaksion nga nje ATM. terheqje cash ose ndnj gj tj. Kur fus karten ne ATM me kerkon Pin-in . Vendos PIN in dhe pasi shtyp Withdrawal dhe vleren sa dua te terheq me thote PLEASE ENTER NEW PIN. provova te vendos dhe pin te ri dhe te njejtin pin dhe te dyja heret me thote “Transaction is being processed” dhe pasi vonon 2 minuta thote Transaction could not be completed. Mund te me ndihmosh pse ndodh kjo? Banka sme dha asnje zgjidhje me ane te celit…

 53. Toni says:

  Atehere konfirmimi i kartes u be me sukses. Tani pasi vendosa te dhenat e kartes ne paypal me kerkon nje kod 4 shifror per ta konfirmuar karten. Ku mund ta gjej kete?

  • admin says:

   toni lexo pak me siper kete pergjigje ja kam kthyer gerit ne 4 mars

   • Toni says:

    Admin shume Faleminderit me ndihmen tende arrita te bej konfirmimin. Atehere, hera e pare qe provova “deshtova” Fitova nje AUCTION ne Ebay. Per nje aparat celular. E dergova Pagesen. Por te nesermen shitesi me thote qe “Celulari pesoi defekt, per kete arsye i duhej te anulonte shitjen” dhe me beri ‘REFUND’ te gjithe shumen qe kisha paguar ne paypal. Tek transaksionet ne paypal me del qe ai ka ber kete direkt posht pageses qe un kam bere per mallin por statusi i REFUND-it te tij eshte PENDING deri ne 19 Mars. Ka ndonje problem kjo per mua? Do mundem ti marr prap prapa? Apo mos eshte ndonje Scam nga ai? Mundet ai ti beje cancel kesaj dhe ti marre prap prapa leket? Cfare me sugjeron te bej? Shume faleminderit me duhet shume ndihma jote :/ Jam ne pritje te pergjigjes tuaj

   • Toni says:

    Se Harrova, me tha statusi eshte pending ngaqe dergesa eshte bere nga llogaria bankare dhe jo nga karta e kreditit.

 54. geri says:

  admin shum falimnderit per ndihmen ato te paypalit e hapen karten i dergova nje email dhe cdo gje ne rregull flm shum nga ana jote….

 55. Mario says:

  PERSHENDETJE ADM UNE DOJA TE DIJA UNE KAM NJE BIZNES NE TIRANE TIP ARGJENDARIE DOJA TE DIJA A MUND TE SHES MALLIN TIM TE EBAY DHE NESE PO CILA ESHTE MENYRA….
  JU FALEMINDERIT

  • admin says:

   Mario ne ebay shiten shume gjera perfshi ketu dhe varset e mallra argjendarish, e rendesishme eshte qe te kesh cmim konkurues sepse ebay eshte faqe nderkombetare dhe cmimet mund te jene shume te lira gjithashtu dergesat duhet ti besh me poste te sigurte me konfirmim marrje ne menyre qe bleresi mos kete mundesi te abuzoje dhe te thote qe nuk i ka vajtur malli.
   Ne fillim eshte pak e veshtire sepse duhet te kesh nje profil ne ebay te besueshem qe ka bere disa shitje perpara se bleresit te besojne dhe te filljojne te blejne tek ty. kam pare disa shqiptare qe shisnin objekte te ndryshme ne ebay njeri prej tyre shiste objekte koleksioni si monedha te ndryshme pulla dhe kishte bere goxha shitje. Ne te vertete qe te ta spjegoj si shitet ne ebay do te duhej nje tutorial nga fillimi. Mundohu te shohesh ndonje video ne youtube per kete. Ki parasysh qe ebay mban komisione per cdo shitje qe ti ben dhe duhet ti lexosh mire keto para se te fillosh nje biznes te tille.
   Ja nje video tutorial per kete ceshtje:
   http://www.youtube.com/watch?v=kel5sMKyfxU

 56. Mario says:

  po ajo qe thate me larte me paypal ne shqipetaret vetem mund te blem por per te shitur nuk mund te shesim se nuk behet transferta e parava ma shpjego pak kete

  • admin says:

   Ke te drejte, kam harruar ta fshij ate pjese sepse ky eshte postim i vjeter, tani e fshiva. Paypal tani dergon para dhe ne shqiperi vetem kur ke karte visa. Une personalisht kam marre disa here para me ane te paypal.

  • Leda says:

   Si ta shkruaj adresen qe kerkohet kur hap llogari ne ebay ?

 57. eva says:

  a mund te di si regjistrohesh te kto faqe??? plzzz

 58. Untouchable says:

  Psh admin .Kur ta besh porosin edhe ne paypal jan te dhenat e sakta porosia a vjen te shtepia apo duhet te shkosh ta marresh ne ndonje poste. Faleminderit

  • admin says:

   ne shumicen e rasteve kur pako eshte e madhe duhet te ikesh ta marresh ne poste, kur pako eshte e vogel mund te vije direkt ne shtepi.

 59. besa says:

  Pershendetje,
  a ka mundesi te me tregoni produktet qe i porosisim ne E-BAY,a duhet paguar dogane per to,dhe nese po e di kush cila eshte vlera perafersisht !Une kam blere online nga Kosova,dhe kam klikuar Albania shtetin,province Pristina,Kosovo.Me thane qe duhet paguar dogane !!!
  te lutem me ktheni pergjigje ne email po patet mundesi

 60. Lendi says:

  Pershendetje admin Si behet konfirmimi se porosia eshte derguar tek personi adekuat .A mundet ta marr dikush tjeter. Faleminderit

  • admin says:

   Varet te kush faqe e ben porosine. Ka faqe qe ofrojne tracking number qe ti e she ne kohe reale se ku eshte pako ne cdo vend te botes neper te cilin ajo kalon.

 61. rida says:

  prsh .jam nga kosova. qenka mir ketu nese din ndonjeri te me tregoj se nuk arrij te aktivizoj verifikoj kurrsesi ne paypal .Kam ber nji kartel me parapagim nga raifesien bank apo ndryshe keto karta po i leshoke ipko. Un mundohem qe 2 muaj te verifikoj ne paypal ket kartel por nuk ka mundesi si ata te paypalit me kerkojn nji kod 4 shiror me thon shko merre ne bank ,vajta ne bank kerkova kodin por keto te bankes me than nuk na vjen kodi i paypalit ketu,mora edhe ata te ipkos me than me perpara na ka ardhur ai kod tani nuk vjen me,me thuani ka ndonji mundesi tjeter si ta verifikoj ket kartel te paypal,Un ketu shoh te gjitha transactionet https://www.kartelemeparapagim.com/login.do
  mbase ketu e kam karten ku jam i regjistruar
  do i vendosi 2 screnshot
  http://imagetoo.com/images/pa.png
  http://imagetoo.com/images/pap.png
  ndoshta ka ndonji ide ketu ndonjeri

  • admin says:

   zakonisht ai kod 4 shifror del te transaksioni qe ben paypal per verifikimin ne fillim kur e lidh me karten.

   http://imagetoo.com/images/pap.png
   kliko nje here aty tek transaksioni i paypal nqs te lejon mos te jep ndonje detaj.
   ose provo 4 shifrat e para dhe te fundit nqs nuk ke kod tjeter. provo 7733 ose 4029

 62. Olger says:

  Pershendetje..

  Doja te bleja nje mause dhe nje mousepad dhe kufje ne amazon a mund ti marr ato ne shqiperi dhe si mund ti marr.. dmth me shpjegoni pak posten :) se nuk di asigje :)

  • admin says:

   Zakonisht Amazon nuk dergon ne shqiperi. Vetem libra cd dvd dhe sende te vogla. Provoje mos i gjesh ne ebay. Librat vonohen pak por vine.

 63. rida says:

  Admin me jep proceduren ku ti vendosi keto kode qe thua ti ,ku i dihet te provoj ndoshta e mer kodin vetem me trego ku duhet ta fus ket kod jam i ri me paypal nuk e kam iden si,,dhe flm qe jep ndihm ketu

 64. Olr says:

  Ckemi

  Kam disa dollar ne paypal a mund ti terheq ato ? ti marr cash dmth

  • admin says:

   Varet ne ca shteti je ketu ne shqiperi qe ti terheqesh pa paguar asnje komision duhet te presesh nje muaj dhe ato kalojne automatikisht tek karta e kreditrit visa qe keni regjistruar me paypal.

 65. kdhfiaosd says:

  A mund ta perdor PayPal per te shitur ne ebay?

  • admin says:

   Normalisht qe mund ta perdoresh dhe me duket se paypal eshte metoda e vetme per te marre parate e objekteve te shitura ne ebay. Duhet te dini qe Paypal eshte kompani qe zoterohet nga Ebay.

 66. Olsi says:

  Nese ne PayPal kam $100 dhe dua t’i kaloj ne karte krediti apo debiti sa do te kalojne ne te vertete? Pra sa eshte tarifa qe mbahet per kete veprim?

  • admin says:

   Tarifa qe mbahet per kete veprim nese ti nuk pret fundin e muajit eshte 5$. Nese ke mundesi te presesh ato para kalojne vete ne karte ne fund te muajit pa asnje komision.

 67. Olsi says:

  Po a hapet PayPal me karte debiti se isha sot ne banke dhe ajo me thoshte qe nuk hapet. Une i thosha po ajo thoshte jo!

  • admin says:

   sic e kam thene dhe te komentet me lart eshte e mundur te hapesh paypal me karte debiti po varet nga banka. psh kartat e raifaizen te debitit nuk punojne online. kurse tek procredit punojne.Une personalisht kam hapur paypal me karte debiti visa te procredit se ajo te lejon te terheqesh para.

 68. Blerta says:

  Pershendetje !
  Me ndihmoni dot me kte hapjen e kartes Visa ?
  Mua nuk me leverdis te fus mbi 500 mije leke tek visa , nuk ka menyre tjeter dmth?

  • admin says:

   Blerta mund te hapesh nje karte debiti visa te procredit dhe depoziton sa para te duash per te bere blerjen qe te intereson. Problemi eshte se kjo karte mban 1 euro komision peer cdo blerje ose transaksion.

 69. Olsi says:

  Admin, shume flm per cdo informacion, por kisha edhe nje pyetje. Me date 1 gusht parate kaluan nga PayPal te karta. Aty del Completed por kur shkoj te bankomati nuk me dalin. A vonohen parate apo duhet te vijne direkt?

 70. Olsi says:

  Po ty admin te vijne direkt apo pret 5-6 dite?

 71. geencc says:

  Pershendetje, jam nga Prishtina dhe dua me porosit proteina 4 apo 5 kg ne ebay. Aty figuron Albania si shtet, por dua ta di a mundem ta shenoj shtetin Albania, province/city : Kosovo/ Prishtine, sepse kam ndegjuar qe posta e Kosoves dhe Shqiperise kan marreveshje ne lidhje me transportin e mallrave, vetem duhet me shenu 10000 si zip code. Faleminderit paraprakisht.

 72. ana says:

  me falni por kam 1 pyetje. Une jetoj ne gjermani e kam kart krediti gjermane e dua te ble disa gjera por qe duhet ti dergoj per ne shqiperi..a behet kjo gj??? dmth porosin ta besh nga gjermania dhe pakoja te vi ne shqiperi ?? m ktheni pergjigje ju lutem

  • admin says:

   Varet te kush faqe e blen. Ebay zakonisht nuk dergon ne ate menyre qe do ti sepse ai qe blen ka nje adrese te verifikuar dhe shitesit nuk para dergojne ne adresa te pa verifikuara. Shume pak shitesa ne amazon dergojne ne shqiperi pervec librave dhe dvd. Me mire do ishte ta dergoje vete direkt.

 73. Ola says:

  Pershendetje! Dje aktivizova PayPal , pervec faktit qe duhet te vendos kodin 4shifror une po ve re qe cdo dite nga llogaria bankare po me mungojne leke. A mban PayPal ndonje lloj komisioni?

  • admin says:

   Ola paypal nuk merr leke kot nga llogaria,cdo levizje e llogarise ka pershkrimin anash per cfare eshte bere ajo levizje. Paypal merr vetem ne 1.ca $ ne fillim sa per te vertetuar qe llogaria eshte e jotja dhe i rikthen ato leke me vone.

 74. Kreshnik says:

  Persh Admin dhe falemiderit per keshillat. Do te doja te dija a mund te behet shitje edhe me MasterCard apo duhet patjeter VISA

  • admin says:

   Kreshnik per momentin paypal nuk transferon para tek mastercard, psh nqs ti shet nje produkt leket te ngelen ne llogari nqs nuk ke visa. nuk e di nqs mund te treansferohen ne llogari bankare, kjo gje duhet provuar.

 75. anisa says:

  pershendetje! kam bere nja 2 porosi tek strawberrynet, por peshojne rreth 2kg e 500g. me mbajne mua ndonje komision per peshen e pakos apo procedohet si tek te gjitha pakot e tjera pavaresisht peshes?

  • admin says:

   Anisa nqs kur bere blerjen posta ishte falas, nuk te mbahet me komision, vetem nje 50 lek i ri kur merr pakon. Gjithashtu dhe ne rastin kur posta nuk ka qene falas.
   Ki kujdes vetem me blerjet mbi 10mije lek te reja sepse mund te ndodhi qe te paguash dogane ose duhet ti thuash shitesit ta uli vleren nen 10 mije leke te reja.

   • Arben says:

    o admin, mqs ke blere dhe me tarife doganore me pare, sa eshte tarifa doganore per produktet mbi 10 mije leke te reja, 20%?

   • anisa says:

    shume flm admin. posta eshte falas se kam blere disa here parfume tek strawberryNet dhe kam paguar vetem ate 50 lek, por ksaj rradhe kisha merak vetem per peshen, tani jam e qete :) edhe nje here flm per pergjigjen

 76. nandi says:

  Pershendetje, dhe ju falenderoj per infot qe na jepni, doja te pyesja, a mund te bej pages, per nje rrjet social qe eshte me pages, me ane te ane te Pay pal? dhe nese po, c”far kerkesash duhen, psh Conto e atyre!!!! apo dicka tjeter nuk e di, prandaj dhe po ju pyes!!
  Ju falenderoj dhe ju uroj dite te mbare :)

  • admin says:

   Nqs rrjeti social ofron mundesine e pageses me paypal normalisht qe mund te paguani pa problem me te. Per te bere pagesen me payapl nevojitet vetem adresa e emailit te atij qe ofron sherbimin ne kete rast rrjeti social.

 77. Agim says:

  Pershendetje Admin,fillimisht ju pershendes dhe ju pergezoj per gadishmerine per te na ndihmuar.
  Une kam hapur nje paypal me kartele te Shqiperise por nuk di si ta verifikoje apo si ta marr ate kodin qe e jep paypal permes bankes.
  Ju lutem me ndihmoni.

 78. lori says:

  kam bere dy blerje sot ne ebay……tani kur te vine keto ku mund te shkoj qe ti mar???? a te telefonon dikush apo si funksionon…se eshte hera e pare qe blej online.faleminderit

 79. admin says:

  Lori nqs eshte pako e vogel ta sjell postjeri ne shtepi nese eshte e madhe postjeri te sjell nje njoftim qe ke nje pako dhe duhet te ikesh vete ta marresh ne poste. Gjss po u vonua shume mos nguro te ikesh te pyesesh vete ne poste.

 80. admin says:

  Arben Tarifa doganore ka qene 20-23% nuk e di sa eshte me ligjin e ri. Besoj qe po e njejte duhet te jete.

Leave a Reply

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.