Cfare eshte twitter? Sipas nje studimi shumica e njerzve akoma nuk e dine

twitter

Mbase ne shqiperi ky sherbim eshte akoma i panjohur por duhet te theksojme se twitter eshte nje nga faqet me te fuqishme ne bote dhe hyn ne rangun e faqeve si facebook, youtube, myspace etj.

Gjithashtu sipas nje ankete amerikane doli se shumica e te anketuarve nuk shume idene se cfare ishte twitter, nga 2025 amerikane te pyetur thane se ata nuk dinin mjaftueshem per sherbimin qe te mund te komentonin per te.

Twitter vete e pranoi se faqja e tyre kryesore nuk te ndihmon shume te kuptosh se cili eshte qellimi i ketij websiti per vizitoret e rinj, por ka planifikuar qe ne te ardhmendo ta beje  me te kuptueshme faqen e pare te saj dhe qellimin e ketij web siti.

Prandaj tani eshte e mundur qe ta provosh sherbimin pa u regjistruar (megjithese regjistrimi eshte shume i thjeshte) dhe te krijosh nje ide se per cfare eshte ky sherbim.

Pra qe ta permbledhim dhe nje here:

Twitter eshte rrjet social dhe mikro blogu qe te lejon ti pergjigjes pyetjes “C’fare po ben” duke derguar mesazhe te shkurtra me 140 shkronja shokeve dhe ndjekesve te tu ,te cilat quhen “Tweets”

gjithashtu mund te marresh pergjigje nga shoket e tu per temen qe ti ke hapur ne po te njejten menyre me 140 shkronja.

Qe te kuptoni me shume per kete sherbim ju keshilloj te regjistroheni dhe ta provoni.

twitter.com

nqs doni te ndiqni twitter-at e zbavitje.com beni follow http://twitter.com/zbavitje

6 thoughts on “Cfare eshte twitter? Sipas nje studimi shumica e njerzve akoma nuk e dine”

 1. Nje artikull shume i detajuar per twitter’in..
  bravo…me ne fund nje faqe shqipetare e mori insjativie per te shkruar nje info te domosdoshme sidomos per ne shqipet qe i marrim vesh me vonese trendet e reja :p

  une si user i rregullt i twitter’it dua ta ritheksoj qe twitter eshte me te vertete nje tool qe ofron nje sherbim fantastik…

  ju sfidoj te gjithe ato qe e lexojne kete artikull te hapin nje account ne twitter dhe ta provojne …. beni sa me shume followers…dhe kush ka b**th te me thyej rekordin qe mbaje une tani per tani per perdorusin nga shqiperi me me shume followers…. 🙂

  http://www.twitter.com/olsonmino

  just follow me …

  Reply
 2. Eshte shume e vertete. Po edhe facebookun para nje viti e kane marre vesh gjeresisht shqiptaret…dhe si cdo gje e re qe del ketu ne shqiperi(ose me mire qe merret vesh nga ne shqiptaret) shume shpejt e merr gjith fshati dhe tani kane facebook njerezit nga 0-200 vjec. Megjithese twitter eshte eshte nje sherbim cilesor dhe unik ne llojin e tij, nuk mendoj se do beje nje buje te madhe ne shqiperi duke qene se duhet te jesh pak me i lidhur me boten e internetit per te kuptuar filozofine e kesaj faqeje.Shqiptaret duat vetem chat, femra kshu budalliqesh…

  Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.