Fjalor Anglisht Shqip Online

Parashikimi i Motit

Weather Prediction in Albania and Kosovo

Moti ne aktual ne Tirane

6°C

Cloudy

Ndjehet si: 7°C

Lag. Relative: 93%
Drejt. eres: VVL
Shpejt. eres: 6km/h

Advertisement

Parashikimi per gjithe javen ne Tirane

E Mërkurë

11°C | 0°C

Partly sunny w/ showers

E Enjte

13°C | 4°C

Intermittent clouds

E Premte

12°C | 5°C

Rain

E Shtune

12°C | 7°C

Mostly cloudy w/ showers

E Diel

14°C | 7°C

Rain

E hënë

12°C | 2°C

Rain

E Martë

11°C | 1°C

Showers 

Sqarime per leximin ne menyre sa me te sakte te motit:

Ndjehet si: – (Ndjehet si) eshte nje njesi matese qe pershkruan se si tempretura ndihet me te vertete. Ajo tregon efektet qe kane parametra te tjere te jashtem si era, lageshtia, intensiteti i diellit, rete dhe gjithcka qe ndikon se sa ngrohte dhe ftohte nje person ndien.

Lag. Relative: – Eshte Lageshtia Relative , Me lageshti Relative kuptojme raportin midis Lageshtise Absolute ne vleren me te larte te saj ( e cila varet nga vlera aktuale e temperatures se ajrit). Nje lexim prej 100% Lageshti Relative do te thote qe ajri eshte totalisht i ngopur me uje dhe nuk mban më, gje e cila krijon mundesine per te rene shi. Kjo nuk do te thote qe lageshtia relative duhet te jete gjithmone 100% qe te bjere shi – ajo duhet te jete 100% atje ku formohen rete, por afer tokes mund te jete shume me e ulet.

Shpejt. eres: – Tregon Shpejtesine e Eres dhe ajo shprehet ne (km ne ore)

Drejt. eres: – Tregon Drejtimi nga fryn era, dhe shprehet me drejtimet e meposhtme:

V =>> Veri
J =>> Jug
P =>> Perëndim
L =>> Lindje

JL =>> Jug-Lindje
JP =>> Jug-Perëndim
JJP =>> Jug – Jugperëndim
JJL =>> Jug – Juglindje

VL =>> Veri-Lindje
VP =>> Veri-Perëndim
VVL =>> Veri – Verilindje
VVP =>> Veri – Veriperëndim

LJL =>> Lindje – Juglindje
LVL =>> Lindje – Verilindje

PVP =>> Perëndim – Veriperëndim
PJP =>> Perëndim – Jugperëndim

 

86 Responses to “Parashikimi i Motit”

 1. anxhelo says:

  a do te kete reshje bore ne berat dhe kur

 2. liljana says:

  parashikimi i motit eshte i sakte po spo mund ta di se si ta zbuloj motin ne prizren

 3. esmeranda says:

  a ka mundesi te me tregoj dikush si ta shikoj motin ne han derim ju lutem shume ju jam
  shume mirenjohese te me ndihmoni.

 4. SantaMaria says:

  Hey a do te kete rreshje bore ne shkoder ne qofte se ka kur do te bie

 5. enis says:

  doo bjere boree ne tirane apo jooo

 6. mami im says:

  ouuuuuuuu une vdiqa per pak bore kur do bjeri ketu ne gjirkaster ??????????????????????????????

 7. arton kaleshi says:

  a dote ket reshje bore ne prishtin a po jo

 8. arton kaleshi says:

  deri ne gjunje a dot te ben bora apo jo

 9. laliishkodres says:

  hej neser bor ne shkoder sa mir

 10. fatlinda says:

  o ne sloveni ja ka n is bora sa shum u gezova kuese ne kovov ne fshatin restelic u ka shem bora prej bjjeshke i ka rrezuar 3 shtpi prej toke kurse shtat veta kan dek nje vajz 5 vjeqare ka shpetuar dhe 3 veta ala si kan gjetur…

 11. donajet says:

  A DOTE ME TREGONI SE KU MUJ TE KQYR MOTIN A MUNDI TE MENDIHMONI

 12. donajet says:

  hej ne kosov ka ra borr jes po pak ftoht

 13. donajet says:

  po me vjen shumm keqqq vallai po kur ta merrr vesh se babi nena vellai i ka vdek shumm keq po me vjen ishalla nuk dote marr vesh se qan edhe behet ala me keq ndihmone ju lutemm

 14. Veton says:

  hej qenka ndreq pak koha ne Kosov se ma heret ka qene -25

 15. donajet says:

  po aaa koka dreq kosova spo te vjen marrre kuku per ty ncncncncncnnc qka te interison ty a esht dreq a nuk esht ti veq keqyre katunnin tan a morre vesh okej mos te interison okej mos ta ni me ate fjal okej tung

 16. donajet says:

  hoiiiii a jeni krejt te shpirsis aaaaaaaaaaaa a po a jo amundi te me tregoni eeeeeeee

 17. donajet says:

  hejj nese doni me ju a kallxo motin ne shpiri thuaje

 18. Olti says:

  Shume ftohte ne Kosove , ju lutem me tregoni si do te jete moti ne Lipjan

 19. parshikimi moti says:

  do ket reshje bore deri 5 metra pa ndal hiq rezervoni ushqimi e dru mrena se do ngordhni urije

 20. donajet says:

  po be 5 metra bvora ne kosov kati u shkri eeee ncncnnccncn jeni tu fol pldh sjeni nermmal valla hahahaha

 21. Elona says:

  Moti në Kosovë është shumë mirë, shpresojmë qe kështu të vazhdoj.:D

 22. Elona says:

  ishalla nuk bje shiiiii……..se shum mir eshte ne ferizaj………:P

 23. loqqka says:

  nese ka mundesi sa esht moti ne KOSOV

 24. donajet says:

  edhe te na esht shummm mir si vera ne kosov

 25. franko says:

  ne shqipepri po del vera

 26. Veton says:

  Moti ka filluar te permirsohet shumë , nuk po bie me borë , veq shiu ne myti

 27. Veton says:

  Sa per ty Donajet : PO FOLSHE SHUM BRE.
  Qka po te intereson ty se a e kqyri katundin tem a jo

 28. Veton says:

  Bej kujdes me fjalorin miku imë

 29. arlind says:

  sot do te jet me shi

 30. booy says:

  do bie shi au sa keq

 31. une says:

  ej mos shkruni palidhje sepse fare nuk po ju ka hije

 32. une says:

  dhe ti veton me se pari kontrolloje vetveten pastaj fol per donajet
  elona nuk po te njoh a je nga kosova a nga shqiperia

 33. limi says:

  ej a ban me diit sii esht koohaa bre neseer se eshtt njee diit shumm e veqaantt (L) …<33 |}|}

 34. hajdar says:

  kush e kerkoj te shikoj motinne prizren shikoni lart shkruajn emrat e qytetit cilin do qe ta shikoni ne krye te faqes ne te majte edhe klikoni e gjeni

 35. dajana says:

  nuk do beje ndonje dite nxehte se ngelem me cadra ne dore

 36. fatjon boci says:

  si mund te shikoj kohen ne ditet e kaluara ne kete website??

 37. madona morina says:

  a do te bjen shi te premten ju lutem me tregoni jam mirnjohjese nese me tregoni me respekt un dona.

 38. Njomza says:

  A mund te me tregoni motin per te henen ju lutem nuk po mund ta gjej

 39. Njomza says:

  Faliminderit e gjeta ju falendoroj

 40. fitor says:

  a do te bjer shi neser

 41. minNa Rock says:

  Ehyy kemi ngel me qader ne dore.A kurr nuk do te ndalen reshjet e shirave?? :p

 42. hajdar says:

  pse ne rahovec spo e qet kohen , kur klikoj ne rahovec me del ferizaj si behet kjo

 43. durim says:

  hez aben me dite qfare moti eshte me 8 qeshor

 44. drini says:

  vallahi bash moti i mir asht qitashti

 45. armend says:

  a deshta mju pyt kett jav a doo biee shii a jooo

 46. valtrina says:

  a mund ta di se qfar moti do jet neser ne kosov ne lipjan

 47. blerina berisha says:

  une dua te di motin ne kaqanik per edhe ky program eshte shume i mire se me ka ndihmu shume nje like e kini ka une

 48. hekuri says:

  a mund ta di se qfar moti do jet neser ne lushnje

 49. elma says:

  a muni mem tregu nuk muj me gjet parashikimin e motit ne kosov

 50. TINA says:

  UNE BESOJ SE NE KSOV KA ME SHUM QYTET E KENI HARUAR EDHE KAQANIKUN

 51. EROLIND says:

  A MUND TE ME NDIHMONI PER TA GJETUR PPARASHIKIMIN E MOTIT NE KOSOV ?JU LUTEM?

 52. bruno says:

  kur do te bie bore ne gjirokaster

 53. bislim says:

  shum mir

 54. Po burrelin a mund ta jepni parashikimin e motit per te
  ?

 55. une says:

  shum mir po marrka moti kejt ver te koka hahahhaha

 56. ... says:

  Ca po i ndryshoni parashikimet brenda qdo 2-3 ore :Ssss

  • admin says:

   Tek pjesa qe thote moti aktual parashikimi ndryshon sipas gjendjes se motit ne ate moment ne qytetin qe ju keni zgjedhur, kurse tek pjesa qe thote parashikimi per gjithe javen jepet parashikimi i motit si do jete gjate gjithe dites.

 57. anesti pengu says:

  po si igjeni per kaq shume dite, apo ia futni
  kot?

 58. admin says:

  Informacioni per parashikimin e motit merret me pagese nga nje kompani serioze me qender ne Amerike qe eshte formuar qe ne 1962 dhe studion motin ne te gjithe boten ne mbi 2miljon vende (qytete dhe fshatra).

 59. megi says:

  cfare pyetjesh beni ?
  siku vini nga maja e malit

 60. dimi says:

  amund te me tregoni qysh mundem me egjet parashikimin e motit KOSOV

 61. ALEKS says:

  po cka do ket ne shqypni gjat ksaj jave shi apo vetem shtrengata?

 62. Tina says:

  parashikimi eshte i sakt

 63. rona says:

  si do te jet parashikimi i motit ne kosov sot me shi apo me diell

 64. barbi says:

  jan te gjitha te sakta

 65. fetah says:

  ishalla nreqet moti

 66. dona says:

  SHumm i mir motii nime jeni tu kallzu drejt se qishtu po asht moti ne ks :D

 67. hey says:

  erdhi vera me ne fund :D

 68. xhesika says:

  shum vape apo jo

 69. florim says:

  ma ne fund valla

 70. dijamant says:

  me ne fund erth vera

 71. eneda says:

  neser do te jete kohe e mire apo jo

 72. Nikolini says:

  Neser do kete kohe te mire

 73. ermal says:

  me ne fun erdhi flladi

 74. ermal says:

  ishalla sot bjen shi more zot

 75. fuck says:

  shum i mir moti

 76. ludmilla says:

  ky parashikim del shum i sakt por ndonje here edhe gabon

 77. ervina says:

  aaaaaa une dua diell dhe vetem diell

Leave a Reply

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.