Parashikimi i Motit

Tirane Actual Weather
11°C
Sunny
Ndjehet si: 13°C
Lag. Relative: 87%
Drejt. eres: JJL
Shpejt. eres: 3.7km/h

Advertisement10 Day Forecast Tirane

E Enjte

25 Prill

14°C | 29°C

Intermittent clouds

Periods of clouds and sunshine; very warm

E Premte

26 Prill

15°C | 30°C

Partly sunny

Sun and some clouds; remaining warm

E Shtune

27 Prill

10°C | 23°C

Partly sunny w/ t-storms

Intervals of clouds and sunshine, a couple of showers and a thunderstorm; not as warm

E Diel

28 Prill

10°C | 23°C

Intermittent clouds

Intervals of clouds and sunshine; nice

E hënë

29 Prill

10°C | 21°C

Partly sunny w/ t-storms

Times of clouds and sun, a couple of showers and a thunderstorm

E Martë

30 Prill

11°C | 19°C

Mostly cloudy w/ showers

Variable cloudiness, a couple of showers

E Mërkurë

01 Maj

15°C | 27°C

Intermittent clouds

Times of clouds and sun; warmer

E Enjte

02 Maj

16°C | 27°C

Partly sunny

Partly sunny

E Premte

03 Maj

18°C | 32°C

Mostly sunny

Mostly sunny; very warm

E Shtune

04 Maj

12°C | 23°C

Mostly cloudy w/ showers

Clouds and breaks of sun, showers; cooler


 

Weather Prediction in Albania and Kosovo

Sqarime per leximin ne menyre sa me te sakte te motit:

Ndjehet si: – (Ndjehet si) eshte nje njesi matese qe pershkruan se si tempretura ndihet me te vertete. Ajo tregon efektet qe kane parametra te tjere te jashtem si era, lageshtia, intensiteti i diellit, rete dhe gjithcka qe ndikon se sa ngrohte dhe ftohte nje person ndien.

Lag. Relative: – Eshte Lageshtia Relative , Me lageshti Relative kuptojme raportin midis Lageshtise Absolute ne vleren me te larte te saj ( e cila varet nga vlera aktuale e temperatures se ajrit). Nje lexim prej 100% Lageshti Relative do te thote qe ajri eshte totalisht i ngopur me uje dhe nuk mban më, gje e cila krijon mundesine per te rene shi. Kjo nuk do te thote qe lageshtia relative duhet te jete gjithmone 100% qe te bjere shi – ajo duhet te jete 100% atje ku formohen rete, por afer tokes mund te jete shume me e ulet.

Shpejt. eres: – Tregon Shpejtesine e Eres dhe ajo shprehet ne (km ne ore)

Drejt. eres: – Tregon Drejtimi nga fryn era, dhe shprehet me drejtimet e meposhtme:

V =>> Veri
J =>> Jug
P =>> Perëndim
L =>> Lindje

JL =>> Jug-Lindje
JP =>> Jug-Perëndim
JJP =>> Jug – Jugperëndim
JJL =>> Jug – Juglindje

VL =>> Veri-Lindje
VP =>> Veri-Perëndim
VVL =>> Veri – Verilindje
VVP =>> Veri – Veriperëndim

LJL =>> Lindje – Juglindje
LVL =>> Lindje – Verilindje

PVP =>> Perëndim – Veriperëndim
PJP =>> Perëndim – Jugperëndim

 

Faqe te Ngjashme:

moti ne kosov

 

 

91 thoughts on “Parashikimi i Motit”

  1. o ne sloveni ja ka n is bora sa shum u gezova kuese ne kovov ne fshatin restelic u ka shem bora prej bjjeshke i ka rrezuar 3 shtpi prej toke kurse shtat veta kan dek nje vajz 5 vjeqare ka shpetuar dhe 3 veta ala si kan gjetur…

  2. po me vjen shumm keqqq vallai po kur ta merrr vesh se babi nena vellai i ka vdek shumm keq po me vjen ishalla nuk dote marr vesh se qan edhe behet ala me keq ndihmone ju lutemm

  3. po aaa koka dreq kosova spo te vjen marrre kuku per ty ncncncncncnnc qka te interison ty a esht dreq a nuk esht ti veq keqyre katunnin tan a morre vesh okej mos te interison okej mos ta ni me ate fjal okej tung

  4. kush e kerkoj te shikoj motinne prizren shikoni lart shkruajn emrat e qytetit cilin do qe ta shikoni ne krye te faqes ne te majte edhe klikoni e gjeni

  5. Informacioni per parashikimin e motit merret me pagese nga nje kompani serioze me qender ne Amerike qe eshte formuar qe ne 1962 dhe studion motin ne te gjithe boten ne mbi 2miljon vende (qytete dhe fshatra).

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.