10 Akuariumet Me Te Bukura Ne Bote

Kuriozitet, te dhena dhe pamje spektakolare qe ju bejne te ndiheni si ne nje enderr te madhe ju dhe femijet tuaj.

1.Aquariumi i Dubai Mall, Emirate te Bashkuara

Il Dubai Aquarium negli Emirati Arabi

Ndodhet ne katin e pare te qendres komerciale gjigande Dubai Mall ne Dubai. Ka nje tunel panoramik 48 metra te gjate, i rrethuar nga vaska plot me peshq nder te tjere peshkaqeni tiger me i frikshmi i llojit te vet eshte ai qe drejton akuariumin me te madh ne bote. Peshkaqene dhe me shume se 35 mije specie peshku dhe kafshe detare nga te gjitha vendet mirepresin vizitoret te cilet mund te gezojne shfaqje dhe mund te perjetojne vete per here te pare zhytje me ekspert me pervoje ne nje kafaz te sigurt per te pasur takim te afert me speciet me te rrezikshme.

Read more