Ninite Instalon Programe falas per windows ne menyre Automatike

Nqs jeni duke kaluar nga Windows Xp ne Vista ose ne Windows 7 ose thjesht keni bere nje format te kompjuterit tuaj ju do te harxhoni nje kohe te konsiderueshme për te gjetur dhe instaluar programet tuaja te preferuara ne internet duke shtypur butonin next me qindra here. Vetem nqs perdorni sherbimin e faqes “Ninite” mund tja hiqni vetes tere kete pune thjesht duke zgjedhur programet e tua te preferuara ne kete faqe dhe ti instaloni te gjitha pernjehersh ne menyre automatike.

Ninite punon ekzaktesisht sikurse reklamohet, Drejtohuni tek Faqja e Ninite zgjidhni programet falas qe preferoni nga secila kategori, shkarkoni instaluesin falas qe ajo ofron dhe instalojeni.

Ninite kalon neper instalimin e programeve te ndryshme me disa pyetje minimale dhe ja ku u be.

Perzgjedhja qe mund te beni ne kete faqe eshte fantastike, me shume programe “Te Domosdoshme”  si psh:
Chrome, Firefox, Safari
Yahoo Messenger, Skype, Live Messenger, Google Talk
iTunes, KMP Player, VLC,
Adobe Reader, Open Office, CutePDF
Avast Antivirus, AVG Antivirus
Flash, Java
Emule, uTorrent
Evernote, Everything, Keepass, Google Earth
ImgBurn, CCleaner, Teracopy
7-Zip, WinRAR
Notepad++,Filezilla

Programet qe jane me germa te trasha jane programet qe une personalisht i instaloj sa here formatoj kompjuterin.

Instalimet qe ofron Ninitejane shkarkime falas vetem per sistemet Windows.

Per te shkuar tek faqja e Ninite klikoni ketu

1 thought on “Ninite Instalon Programe falas per windows ne menyre Automatike”

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.