G-Power prezanton BMW Coupe me te shpejte ne bote: M6 Hurricane CS me shpejtesi max 370km/h

g-power-hurricane-m6-5803
Ekipi i G-Power vazhdimisht mundohet te prodhoje BMW-te me te cmendura ne planet, duke kombinuar injeksionin e detyruar (Turbinen) me supsensionet dhe aerodinamiken e permiresuar per te perftuar shpejtesi te pa arsyshme. Krijimi i tyre i fundit “M6 Hurricane CS” i merr pjeset standarte nga M5 Hurricane RS dhe vendos nje dopjo kompresor ne motorrin 5 litersh me 10 pistona duke e cuar fuqine e kesaj kupeje ne 740 kuaj fuqi dhe fuqine terheqese ne 800Nm.

g-power-hurricane

Me nje ECU (Njesia e kontrollit te motorrit) te permiresuar dhe skarpamente titanium gjithashtu dhe me sendilje prej fibrash kraboni dhe disa ndryshime te vogla per te zvogeluar peshen me 45 kg, M6 CS mund te arrije 100km/h per 4.4 sekonda, 200 km/h per 9.6 sekonda, 300 km/h per 26 sekonda dhe mund te vazhdoje deri ne shpejtesine maksimale prej 370km/h duke e bere kete BMW coupe me te shpejte ne planetin Toke.

g-power-hurricane-m6-bmw-last-series

Pervec dopio kompresoreve, frenave prej qeramike me disqe me trashesi 380mm dhe me 6 pistoncina ne te kater cepat dhe amortizatoreve me suste te bashkangjitur me 9 pozicione rregullimi dhe per nje shume prej 390,000 eurosh kjo mrekulli mund te behet e juaja.

g-power-hurricane-m6

inside-engine-g-power-hurricane-m6

1 thought on “G-Power prezanton BMW Coupe me te shpejte ne bote: M6 Hurricane CS me shpejtesi max 370km/h”

  1. komplimente jam nje adhurues shum i fort i bmw vetem kjo me nje fjal asht fjala e fundit e teknikes ju uroj per kete artikull pershendetje nga dibran baxhaku

    Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.