Kingston sjell per ju usb flash drive me memorje 256 GB duke thyer keshtu rekordin deri me tash

usb stick drive

Ishim te sigurt pak kohe me pare se nje usb flash drive 256 Gb kaq i fryre do ishte ndonje lloj shakaje, ta marre dreqi nuk ka qene kaq tmerresisht larg koha kur te fusje 256 Mb ne nje madhesi te tille quhej nje arritje.

Kjo do te thote se nese jeni nje perdorues netbook-u qe me te vertete keni kohe qe kerkoni dhe ju duhet nje memorje e tille, endrra juaj tashme eshte bere realitet dhe kete gje e sjell per ju Kingston : ky flash con shpejtesine e transmetimit deri ne 20mb/sec per te shkruar memorjen dhe 10 per te lexuar dhe per gjithe fansat e Vistes te cilet kete usb stick mund ta perdorin edhe si Ram memory (Windows ReadyBoost)

Tani t’ju themi edhe lajmin e keq : usb stick – flashin mund te gjeni vetem ne Europe dhe ne Angli , sigurisht pas porosise tuaj dhe kalimit te fatures. Ky usb stick drive kaq modern dhe i papare do t’ju kushtoje 565.67 pound¬† ¬£ e barazvlefshme me 924 $.

1 thought on “Kingston sjell per ju usb flash drive me memorje 256 GB duke thyer keshtu rekordin deri me tash”

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.