Parashikimi i Motit

Tirane Actual Weather
9°C
Partly sunny
Ndjehet si: 4°C
Lag. Relative: 81%
Drejt. eres: VVP
Shpejt. eres: 24.1km/h

Advertisement10 Day Forecast Tirane

E Enjte

27 Shkurt

5°C | 10°C

Rain

Cooler with occasional rain; breezy this morning

E Premte

28 Shkurt

-1°C | 14°C

Mostly cloudy w/ showers

Variably cloudy with a couple of showers

E Shtune

29 Shkurt

3°C | 15°C

Intermittent clouds

Times of clouds and sun

E Diel

01 Mars

11°C | 20°C

Partly sunny w/ showers

Times of clouds and sun with a couple of showers

E hënë

02 Mars

12°C | 21°C

Partly sunny w/ showers

Periods of sun with a couple of showers

E Martë

03 Mars

10°C | 18°C

Rain

Periods of rain

E Mërkurë

04 Mars

8°C | 16°C

Rain

Cloudy with a couple of showers, then a steadier rain

E Enjte

05 Mars

11°C | 19°C

Mostly sunny

Sunshine and patchy clouds

E Premte

06 Mars

8°C | 21°C

Cloudy

Cloudy

E Shtune

07 Mars

9°C | 17°C

Rain

Rain


 

Weather Prediction in Albania and Kosovo

Sqarime per leximin ne menyre sa me te sakte te motit:

Ndjehet si: – (Ndjehet si) eshte nje njesi matese qe pershkruan se si tempretura ndihet me te vertete. Ajo tregon efektet qe kane parametra te tjere te jashtem si era, lageshtia, intensiteti i diellit, rete dhe gjithcka qe ndikon se sa ngrohte dhe ftohte nje person ndien.

Lag. Relative: – Eshte Lageshtia Relative , Me lageshti Relative kuptojme raportin midis Lageshtise Absolute ne vleren me te larte te saj ( e cila varet nga vlera aktuale e temperatures se ajrit). Nje lexim prej 100% Lageshti Relative do te thote qe ajri eshte totalisht i ngopur me uje dhe nuk mban më, gje e cila krijon mundesine per te rene shi. Kjo nuk do te thote qe lageshtia relative duhet te jete gjithmone 100% qe te bjere shi – ajo duhet te jete 100% atje ku formohen rete, por afer tokes mund te jete shume me e ulet.

Shpejt. eres: – Tregon Shpejtesine e Eres dhe ajo shprehet ne (km ne ore)

Drejt. eres: – Tregon Drejtimi nga fryn era, dhe shprehet me drejtimet e meposhtme:

V =>> Veri
J =>> Jug
P =>> Perëndim
L =>> Lindje

JL =>> Jug-Lindje
JP =>> Jug-Perëndim
JJP =>> Jug – Jugperëndim
JJL =>> Jug – Juglindje

VL =>> Veri-Lindje
VP =>> Veri-Perëndim
VVL =>> Veri – Verilindje
VVP =>> Veri – Veriperëndim

LJL =>> Lindje – Juglindje
LVL =>> Lindje – Verilindje

PVP =>> Perëndim – Veriperëndim
PJP =>> Perëndim – Jugperëndim

 

Faqe te Ngjashme:

moti ne kosov

 

 

91 thoughts on “Parashikimi i Motit”

 1. o ne sloveni ja ka n is bora sa shum u gezova kuese ne kovov ne fshatin restelic u ka shem bora prej bjjeshke i ka rrezuar 3 shtpi prej toke kurse shtat veta kan dek nje vajz 5 vjeqare ka shpetuar dhe 3 veta ala si kan gjetur…

  Reply
 2. po me vjen shumm keqqq vallai po kur ta merrr vesh se babi nena vellai i ka vdek shumm keq po me vjen ishalla nuk dote marr vesh se qan edhe behet ala me keq ndihmone ju lutemm

  Reply
 3. po aaa koka dreq kosova spo te vjen marrre kuku per ty ncncncncncnnc qka te interison ty a esht dreq a nuk esht ti veq keqyre katunnin tan a morre vesh okej mos te interison okej mos ta ni me ate fjal okej tung

  Reply
 4. kush e kerkoj te shikoj motinne prizren shikoni lart shkruajn emrat e qytetit cilin do qe ta shikoni ne krye te faqes ne te majte edhe klikoni e gjeni

  Reply
 5. Informacioni per parashikimin e motit merret me pagese nga nje kompani serioze me qender ne Amerike qe eshte formuar qe ne 1962 dhe studion motin ne te gjithe boten ne mbi 2miljon vende (qytete dhe fshatra).

  Reply

Leave a Reply to mali Cancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.