Filma Shqip

FILMA SHQIP – FILMA SHQIPTARE

 

Filma Artistike

 

 

 

 

Filma per Femije

 

 

Komedi

 

Teater

 

Home Page: Filma Shqip

25 thoughts on “Filma Shqip”

 1. pershendetje te dashur miq!ju them te verteten jam shummm e pasionuar per filmat shqip me vlere te metrazhit te gjate.Dhe vazhdoj ti shikoj,sdo nalem brenda mundesise,por ata filma anglisht qe i permendni ju andi ku te gjej ketu ne internet,qfare adrese,kam provuar per bes te shkarkoj diq ,por deri me tani skam mundur.

  Reply
  • Nuk ka Nentor te pare film. Jo se nuk ekziston por se filmi ka titull tjeter.
   Nentori i pare eshte Nentori kur Skenderbeu ngriti per here te pare flamurin Shqiptar ne Kruje.
   Ja pse ky film u quajt Nentori i dyte. Po ta shikosh filmin me vemendje do ta degjosh Sander Prosin qe e thote kete.

   Pershendetje nga Vancouveri

   Aureli

   Reply
 2. po e kerkoj nji film por nuk ja di titullin disi esht ne mes dy kufive jugosllav e shqiptar kush e din titullin apo ku muj me kerkue

  Reply
 3. Une jam nje vajze nga Fieri jetoj ne Detroit ,une I pelqej te gjitha filmat shqiptare ..i wish you all the bes
  t in life all the albanian people «from Albania»

  Reply
 4. A e mean mend ndonjeri nje film I huaj serial luajtur me duket ne ishujt e Greqise. Actorin se mbaj mend emrin por mbaj mend me floke te thinjura dhe ndoshta titulli Nautilius. Plaku kishte nje anije me duket me 3 Ose 4 seri luajtur me duket midis viteve 1990-96. Jam munduar shume ta gjej..Mbaj mend dhe filmin Bastard serial Gjerman. Gjithashtu edhe Enigma e Reres por shume veshtire ti gjej. Ne quote se mund te me ndihmoni falenderime shume.

  Reply
 5. kush e di titullin e nje filmi qe tregon se si nje i ri qe ishte ne internim pasi i ati oficer i ministrise e kishin pushkatuar dhe ky arrin te iki ne itali dhe jep nje interviste mbi nje kasete qe i ati ia kishte lene amanet, ne diten e intervistes sapo del nga studio e televizionit perjashta e qellojne me automatik mafiozet italiane te derguar nga qeveria shqiptare. lutem me ndihmoni me titullin. Pershendetje te gjitheve.

  Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.