Fjalor Anglisht Shqip Online

Posts Tagged wordpress


Si te Instalosh WordPress

  Instalo WordPress manualisht ne faqen tende te Internetit duke perdorur Cpanel Ne kete tutorial do te spjegojme hap pas hapi se si mund te instaloni wordpresin ne domainin tuaj te cilin do ta hostoni ne nje Host me pagese (ne kete rast eshte perdorur host i Namecheap). Ka dy menyra per ta instaluar wordpresin […]

Read More...

Si te bej nje faqe interneti?

Ka shume menyra per te krijuar nje faqe interneti dhe kjo varet nga njohurite qe keni ju per sa i perket gjuheve te programimit. Menyra me e thjeshte per te krijuar nje faqe interneti pa ia pasur haberin fare gjuheve te programimit si HTML, PHP, ASP etj eshte te krijosh nje BLOG. Cfare eshte nje […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.