Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for the Kompjutera Category


Kingston sjell per ju usb flash drive me memorje 256 GB duke thyer keshtu rekordin deri me tash

usb stick drive

Ishim te sigurt pak kohe me pare se nje usb flash drive 256 Gb kaq i fryre do ishte ndonje lloj shakaje, ta marre dreqi nuk ka qene kaq tmerresisht larg koha kur te fusje 256 Mb ne nje madhesi te tille quhej nje arritje. Kjo do te thote se nese jeni nje perdorues netbook-u […]

Read More...

Kingston nxjerr ne treg gjetjen me te fundit usb 128GB DataTraveler 200

kingston-datatraveler

Ndjeheni te deshperuar nga fakti qe usb-te me pare kushtonin qindra dollare copa ? Atehere shikoni c’te reja ju sjell tregu ne kete kohe: Flashi Kingston i ri 128 GB  i cili eshte jo vetem me memorjen me te madhe gjer me sot por gjithashtu edhe me i shtrenjti , ai del ne treg me […]

Read More...

WD nxjerr hard diskun e jashtem 4TB My Book Studio Edition II

wd-my-book-studio-ii-4tb1

Cfare ndryshimi sjell nje vit, apo jo? 12 muaj me vone pasi Western Digital nxorri ne treg Hard diskun “My Book Studio Edittion II 2 TeraByte” ,Kompania vjen me nje edicion te ri i cili ka dyfishin e memorjes. Pajisja perfshin 2 hard disqe nga 2TB  te cilat jane konfiguruar ne RAID dhe Western Digital […]

Read More...

Intel Core i7 975 Extreme Edition kurorezohet procesori me i shpejte ne bote per desktop

core-i7-975-cpu

Sipas revistave online “Hot Hardware” dhe “Pc Perspective”, Procesori Core i7 975 quad core (me kater berthama) 3.33 Ghz eshte procesori me i shpejte per desktop i prodhuar ndonjehere.Ai eshte 5% me i shpejte se kampjoni para ardhes Intel Core i7 965. Procesori eshte i pershtatshem per overclocking, deri tani eshte arritur qe ky procesor te shkoje […]

Read More...

Windows 7 del ne shitje ne 22 Tetor

win7_rc1_peek

Pak a shume dihej qe versioni i ri i Windows do te dilte kete vjeshte, por tani data eshte e sakte: 22 tetor. Po,  e enjtja e katert e muajit te dhjete te ketij viti do te jete dita e pare qe konsumatoret mund te blene Windows 7. Shpresojme qe ky te jete nje version […]

Read More...

Sony PSP Go shfaqet ne E3 — $249, pa disk UMD

press-sony-psp-go-1

Sony sapo shfaqi PSP Go tek panairi E3 i elektronikes. Versioni i ri i PSP Go ka nje ekran 3.8 inch, Bluetooth te brendshem dhe 16 GB memorje te brendshme, WiFi te brendshem ose internet wireless , tani eshte 50% me i vogel dhe 40% me i lehte se vesrioni origjinal PSP 1000, gjithe kjo […]

Read More...

Pantallona me tastiere te qepura ne to , te papara ndonjehere

keyboard-pants

A keni pasur valle ndonje here ne jeten tuaj nje plan apo nje deshire te madhe qe do te donit ta realizonit ne jete? -Jo? E pra, Zak e ka bere nje gje te tille. Ai perdori pjesen e perparme te pantallonave te tij duke montuar ne to nje tastiere te vertete. Ai ndau tastieren […]

Read More...

Usb me i vogel qe keni pare e degjuar der me sot : EagleTec Nano flash

eagletec-usb-04-22-09

Ende s’e keni gjetur nje usb (flash-memorje portabel) te nje madhesie te tille qe te permbushe nevojat tuaja? Atehere duhet te merrni ne konsiderate usb e ri qe ka dale tashme ne treg. Ai peshon rreth 3 gram dhe ka permasa tejet te vogla : 19 x 15 x 6 mm. Pavaresisht ketyre permasave ”mikroskopike” […]

Read More...

Lenovo nxjerr ne treg Laptop-in me dy ekrane

w700ds1

Qëkur ka marrë përsipër prodhimin e kompjuterëve nga IBM, Lenovo markën tregtare ThinkPad e ka zgjeruar në të gjitha llojet e mundshme të laptopëve, derisa IBM në formë konzervative mbahej vetëm për laptopët afarist. Shembuj të zgjerimit të përmendur janë konkurrenti super i lehtë ndaj atij Air të kompanisë Apple, modeli X300 si dhe një […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.