Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for the Kamera Category


Si mund ti organizoj fotot e mia digitale?

koleksion fotosh

“ kam shume foto te shperndara ne shume pajisje: kompjuter,tablet,celular etj. Do me pelqente ti kisha te gjitha ne te njejtin vend. Kush eshte menyra me eficente per ta bere? Kam degjuar per google+,Picasa, Flicks,Media Monkey” Ne qofte se keni nje kompjuter ai eshte vendi me i pershtatshem per ti ruajtur. Sigurisht meqenese ato jane […]

Read More...

Aparatet me te mire fotografik per 2014

Sony

Po perpiqeni te zgjidhni nje aparat fotografik? Zhvillimet e fundit te teknologjise e kane bere zgjedhjen akoma me te veshtire. Tashme nuk keni nevoje te blini nge aparat profesional  DSLR per te pasur fotografi cilesore. Edhe me nje aparat fotografik te thjeshte mund te arrini kualitet serioz ne fotografite qe beni, mjafton te dini cfare […]

Read More...

Si Te Besh Kartolina Urimi te Personalizuara per Raste Festash

Kartolina Bebesh Te Porsalindur

Meqe jemi fare prane festes se Krishtlindjeve besoj se gjithkujt do t’i pelqente te bente nje kartoline urimi te vecante nga ajo qe jemi mesuar te dergojme apo te marrim nga miqte cdo vit. Qofte kjo jo vetem per Krishtlindje por edhe per raste ditelindjesh , festash te ndryshme etj. Me poshte do t’ju japim […]

Read More...

Keshilla Fotografish per Krishtlindjet dhe Vitin e Ri

Foto Femijesh Per Krishtlindje

Krishtlindjet po afrojne dhe ne te gjithe kerkojme te bejme foto sa me te bukura te pemes se Krishtlindjeve , dekorimeve te Krishtlindjeve dhe foto te familjareve apo miqve tane. Ka shume mundesi per te fotografuar gjate kohes se Krishtlindjeve si psh hapja e dhuratave te Krishtlindjeve qe eshte nje moment emocionues sidomos per femijet. […]

Read More...

Aparatet Dixhitale (Kamerat) më të mirë Point-and-Shoot 2012

aparatet me te mire digital 2012

Marketi i aparateve Point-and-Shoot (Inkuadro’ dhe Shkrepe) ka evoluar shume keto vitet e fundit. Shenim: Per ata qe nuk e dine aparatet Point and Shoot quhen te tille falë prakticitetit qe ato ofrojne, keto aparate jane shume te thjeshte ne perdorim dhe bejne fotografi shume cilesore, nga vete emri “Inkuadro’ dhe Shkrepe” mjafton te fokusoni […]

Read More...

Everio X GZ-X900 prodhimi i ri nga JVC ben video me rezolucion 1080 piksel , foto me shume shkrepje 9 megapixel

jvc-everio

Videokamera e re JVC ”Everio X’’ GZ –X900 eshte produkti me i shitshem dhe me i pelqyer : stil i mrekullueshem, specifika nga me te cuditshmet dhe efekte te vecanta der me sot. GZ-X900 eshte ripunuar ne linjen e re Everio nga JVC  ne nje forme te ngjashme me tullen ,nje tipar dhe forme …

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.