Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for the Celulare Category


Keni veshtiresi per te zgjidhur problemat e matematikes? Photomath mund ti zgjidhe per ju.

www.youtube.com/watch?v=u4yrhdvPUcA

Pse te lodheni per te zgjidhur ekuacione matematikore kur nje aplikacion ne celular mund te beje punen per ju. Nese jeni duke bere detyrat e matematikes dhe dikush apo dicka ju jep zgjidhjen a quhet ky kopjim? Te gjithe kemi makina llogaritese ne celular por aplikacioni me i fundit Photomath i ben gjerat ne nje […]

Read More...

A e Dinit Se Me Smartphonin Tuaj Mund Te Beni Gjera Te Cuditshme

Thone qe ne perdorim vetem nje perqindje shume te vogel te trurit tone, te kapacitetit te mushkerive dhe tashme NASA ka leshuar 3 smartphone ne hapsire qe te sillen si satelite. Kjo na con tek pyetja, mos po perdorim vetem nje perqindje te vogel te kapacitetit te telefonit tone? Me poshte do te lexoni disa […]

Read More...

Del ne Treg Samsung Galaxy S4

galaxy s4 ne krahasim me galaxy s3

Pasi ka shitur miljona kopje te Galaxy S3, Samsung ka vemendjen e te gjithe botes tashme me syte e fiksuara tek launchimi i Galaxy S4. Ku ndryshon Samsung Galaxy S4 nga S3 dhe a ka bere Samsung ndryshimet e mjaftueshme tek ky smart phone qe ti beje njerzit te kalojne tek S4. Le te shikojme […]

Read More...

iPhone 5 do te dale ne shitje ne me shume se 50 Shtete kete muaj perfshi dhe Shqiperine

iPhone5 del ne shqiperi zyrtarisht

Apple do ta dyfishoje numrin e shteteve ne te cilat do te behet e mundur dalja ne treg e iPhone 5. Apple njoftoi te henen se iPhone 5 do te dale ne shitje ne Korene e Jugut kete te premte, dhe do te vije ne me shume se 50 Shtete te tjera deri ne fund […]

Read More...

iPhone 5 i zbllokuar del ne treg

iphone 5 i zhbllokuar del ne treg

Per te gjithe ata qe urrejne telefonat e bllokuar erdhi momenti per tu gezuar. Versioni i zbllokuar i iPhone 5 me ne fund del ne treg ne USA. Te enjten ne mbremje, Apple ka perditesuar dyqanin e saj online per te ofruar nje version GSM te zhbllokuar te modelit te fundit iPhone. Por ne kete […]

Read More...

Infografike: iPhone 5 kunder iPhone 4S kunder Samsung Galaxy S3 (Kush telefon eshte me i mire?)

Kush Telefon eshte me i mire iphone 4s iphone 5 apo samsung galaxy s3

Nuk ka shume kohe qe iPhone 5 doli ne treg dhe pervec dizenjos se telefoni ka dhe disa opsione te reja. Disa mund te kene ngelur te zhgenjyer kur e krahasojne iPhone 5 me iPhone 4s dhe disa kane dhe shqetesimin qe Apple po perpiqet te kape kompetitoret me kete telefon. Infografika e meposhtme jep […]

Read More...

Samsung Galaxy S3 ja kalon iPhone 4s si Telefoni me i Shitur ne Bote

Shitjet e Samsung Galaxy  S3 per 2012

Per vite me radhe fansat e teknologjise kane kerkuar per nje telefon qe do te quhej vrasesi iPhone ose me sakte nje telefon qe do te ishte me i mire dhe me i popullor se iPhone i kompanise Apple. Ky telefon mund te kete mberritur tashme dhe ai quhet Samsung Galaxy S3. Sipas nje raporti […]

Read More...

Shfaqet iPhone 3G S : 199$ 16GB, 299$ 32GB,19 Qershor

6-08-09iphone3gspressd
http://www.youtube.com/watch?v=E4aQpczZC00[/youtube]

Sic dhe ishte parashikuar Apple shfaq nje iPhone te ri tek WWDC (World Wide Developers Converence), Iphone i ri quhet ” Iphone 3GS” dhe “S-ja” do te thote shpejtesi. Megjithese duket pothuajse i njejte me Iphone 3G ai eshte shume me i shpejte, disa opsione jane deri ne 4 here me te shpejta. Shpejtesia e […]

Read More...

Cmimi i parapagimit te Nokias N97 bie ne 524.25$ ne Usa

nokia-n97-pre-order-sale

Eshte e vertete se teknologjise ka tendence t’i bjere cmimi me rritjen e vjetersise; por mos valle eshte Nokia N97 (akoma e pa lancuar) duke u plakur apo dicka tjeter ka ndodhur? Mos ndoshta na ka shpetuar pa mbajtur mend dicka e tille? Per parapaguesit e Nokia N97 eshte bere nje zbritje prej 174.75 $ nga […]

Read More...

HTC Touch Diamond 2

htc-touch-diamond-2

HTC ka njoftuar lançimin e Touch Diamond 2 në tregun aziatik deri në fund të këtij muaji. Ky celular do te shitet ne nje cmim rreth 500 euro se bashku me karten 8 GB te memorjes. Interesante dhe e vecante per kete celular eshte ekrani me diagonale 3.2 inç dhe nje rezolucion 480 x 800 […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.