Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for the Cars – Makina Category


Mercedes-Benz GLA paraqitet ne Motor Show-n e Shanghai

Mercedes-Benz-CLA

Mercedes-Benz ka zbuluar modelin GLA kompakt SUV perpara debutimit te pergjithshem zyrtar ne Motor Show-n e ketij muaji ne Shangai. Kompakti SUV do te konkuroje me BMW X1 dhe  Audi Q3. Ky Model Crossover eshte e bazuar ne platformen MFA (Modular Front Architecture) te kompanise. Kompakti SUV eshte kapur nga lentet e aparateve gjate testeve […]

Read More...

Ferrari Prezanton modelin e ri “La Ferrari” ne Geneva Motor Show

Ferrari La Ferrari Pamje Anesore

Keto jane imazhet e para e super makines se re te Ferrarit te quajtur La Ferrari. Me emrin e kodifikuar F150, Makina qe zevendeson Enzo-n ne maje te Hierarkise se Makinave te Ferrarit u Shfaq kete jave ne Geneva Motor Show 2013, duke vjedhur lehtesisht vemendjen e shikuesit nga makinat e tjera qe debutuan aty. […]

Read More...

Makina Me e Shpejte ne Bote: Top Lista per 2012-2013

bugatti veyron super sport

Ndersa shumica prej nesh thjesht mund te enderrojne qe te kene makinen me te shpejte ne bote, disa te tjere do bejne c’te munden qe te posedojne shpejtesine me te madhe. Keto jane 10 makinat me te shpejta ne bote qe lejohen ne rruge dhe qe jane sot per sot ne shitje (modele te prodhuara […]

Read More...

Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

mercedes benz B200 me gaz natyral

Nje version me ekologjik I Klasit B te merceds I emeruar B200 Gaz Natyral do ti prezantohet zyrtarisht publikut kete muaj gjate Show-t te Motorreve ne Paris (Paris Motor Show) Sipas Ndertuesit Gjerman te Makinave, ky do te jete modeli i pare B-klas qe do te kete shasine modulare Energy Space ne te cilen shtohet nje […]

Read More...

Shfaqet Volkswagen Golf 7 – Imazhet e Para dhe Opsionet qe Ofron

Volkswagen i Ri Golf 7

Para debutimit tek Motor Show i Parisit e paevitueshmja me ne fund ndodhi – imazhe dhe detaje te Volkswagen 7 kane filluar te shfaqen ne internet. Imazhet tregojne nje Golf te Ri qe ka nje dizenjim pak me te evoluar se modeli i vjeter 6 dhe nuk ngjan me nje dizenjim te ri nga fillimi. […]

Read More...

Ç’fare eshte ne gjendje te beje nje Ford Fiesta

Video qe do te shikoni eshte xhiruar ne jug te Parisit ne Linas me sakte ne autodromin e Linasit, Kjo piste ovale eshte 2.5 km e gjate dhe eshte ndertuar ne 1924, e vecanta e kesaj piste eshte se ka disheza me kend deri ne 51 grade te cilat jane sa dyfishi i dishezave qe […]

Read More...

Mercedes-Benz pergatitet per te lancuar Klasin B F-CELL ne fillim te vitit 2010

mb-f-cell-2

Ne prill Mercedes-Benz beri publike planet e veta per nismen e prodhimit te makinave me numer te kufizuar me hidrogjen. Sipas prodhuesve te makinave gjermane 200 makina te tilla do te jene gati per lancim ne fillimin e vitit te ardhshem. Modeli F-CELL me diferencial para bazohet ne Mercedes Klass B dhe ka nje motor […]

Read More...

G-Power prezanton BMW Coupe me te shpejte ne bote: M6 Hurricane CS me shpejtesi max 370km/h

g-power-hurricane-m6-5803

Ekipi i G-Power vazhdimisht mundohet te prodhoje BMW-te me te cmendura ne planet, duke kombinuar injeksionin e detyruar (Turbinen) me supsensionet dhe aerodinamiken e permiresuar per te perftuar shpejtesi te pa arsyshme. Krijimi i tyre i fundit “M6 Hurricane CS” i merr pjeset standarte nga M5 Hurricane RS dhe vendos nje dopjo kompresor ne motorrin […]

Read More...

Mclaren Red Gold Dream e modifikuar nga zvicerianet perfundon ne Dubai

anliker_slr_dubai

Ne e dime qe mund te presim te papritura kur behet fjale per tregun e modifikimeve te makinave ne Lindjen e Mesme. Por kjo eshte dicka shume e jashtezakonshme. Nje pjese qe e ben kete makine akoma me interesante eshte se ajo eshte produkt i nje firme Zviceriane te modifikimit te makinave Ueli Anliker Design […]

Read More...

Mercedez nxjerr ne treg serine e re E Brabus

brabus-seria-e

Per te gjithe admiruesit dhe ngaresit e Benzit per te cilet E500 nuk eshte edhe aq i shpejte sa duhet dhe qe nuk mund te presin dot deri ne lancimin e AMG te serise E, tashme ne treg gjendet Brabus i serise E. Brabus seria E eshte i pajisur me motor V8 te modelit te […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.