Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

Nje version me ekologjik I Klasit B te merceds I emeruar B200 Gaz Natyral do ti prezantohet zyrtarisht publikut kete muaj gjate Show-t te Motorreve ne Paris (Paris Motor Show)
Sipas Ndertuesit Gjerman te Makinave, ky do te jete modeli i pare B-klas qe do te kete shasine modulare Energy Space ne te cilen shtohet nje dysheme e dyte poshte ndenjeses se prapme ne menyre qe te krijohet hapsire per nje serbator te madh me gaz natyral ose per dy serbatore te vegjel. Serbatori I gazit mund te mbaje deri ne 125 litra gaz natyral dhe kur krahasohet me versionin me benzine ky model eshte 50% me shume efektiv ne kursimin e karburantit dhe leshon 16% me pak CO2.

mercedes benz b 200 me gaz natyral Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

Mercedes-Benz Thote se “B200 Natural Gaz” djeg vetem 4.2 litra karburant per 100km dhe emeton 115 g/km CO2 Dioksid Karboni. Modeli me Gaz ka nje autonomi prej 500 km dhe mund te pershpejtoje nga 0 ne 100km/h ne 9.1 sekonda dhe arrin nje shpejtesi maksimale pre 200km/h, fale 156 kuajve fuqi qe kjo makine ka nen kofke. Motorri mund te ciftohet me nje transmission manual ose me nje 7G-DTC me dopje freksion. Me shume detaje per kete makine do te zbulohen ne Paris Motor Show me 27 Shtator 2012.

mercedes benz B200 me gaz natyral 1 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 7 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 9 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 3 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 5 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 2 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 6 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

mercedes benz B200 me gaz natyral 8 Mercedes Benz B Klas qe punon me Gaz Natyral do te shfaqet ne Paris

 

Source: inautonews.com

 


Leave a Reply

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.