Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Ç’fare eshte ne gjendje te beje nje Ford Fiesta

ford fiesta Çfare eshte ne gjendje te beje nje Ford Fiesta

Video qe do te shikoni eshte xhiruar ne jug te Parisit ne Linas me sakte ne autodromin e Linasit, Kjo piste ovale eshte 2.5 km e gjate dhe eshte ndertuar ne 1924, e vecanta e kesaj piste eshte se ka disheza me kend deri ne 51 grade te cilat jane sa dyfishi i dishezave qe jane ne pistat e NASCAR.

Ken e zgjodhi eksluzivisht kete piste ne menyre qe te performonte keto manovra spektakolare.

Gjate kesaj performance eshte perdorur nje Ford Fiesta model i vitit 2011 i modifikuar me nje fuqi prej 650 Kuajsh dhe me nje cift rrotullues prej 895 nm.
ne gjendje per te arritur ne 100 km/h vetem per 1.9 sekonda.

per me shume shikoni videon
One Response to “Ç’fare eshte ne gjendje te beje nje Ford Fiesta”

  1. idi zhegu says:

    Kam nje ford fiesta e vitit 2004 ,e blere ne janar 2005 tek fordi ne Tirane . Kam bere vetem 60 000 km dhe me la kamjo ne rruge .Dhe pse kam 6 muaj qe merem me difektin dhe kam shpenzuar deri tani 2100 euro akoma nuk eshte rregulluar. Nuk di cte bej , por vetem nje gje di qe ford nuk dua te shoh me me sy dhe askujt nuk ja keshilloj te mare ford dhe sikur i 2020 me qene , dhe kurr me tek fordi ne Tiane.

Leave a Reply

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.