Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for October, 2010


Njerzit jane te Mrekullueshem (Video)

Nje permbledhje e njerzve me te mahnitshem ne bote qe bejne gjera te pabesueshme. Shikojeni videon qe ta besoni. Ju rekomandoj ta shikoni videon me ekran te plote.

Read More...

Femrat me te bukura te animuara me kompjuter

FEMRAT ME TE BUKURA TE ANIMUARA Nje koleksion brilant i femrave me te bukura te animuara me kompjuter. Bera pak kerkim dhe krijova kete liste me fermat me te bukura te animuara qe munda te gjej ne internet. Shpresoj qe do t’ju jape pak frymezim nese merreni me dizejim. Shumica e ketyre imazheve jane bere […]

Read More...

Kafshet me te medha ne bote

Kafshet me te medha ne bote Eshte e pabesushme qe mund te ekzistojne kafshe kaq te medha. Ato kalojne madhesine e cdo kafshe te sojit te tyre dhe disa perej tyre mbajne dhe titullin e rekordit guines.  

Read More...

Historia e njerezimit (e ilustruar me figura)

Evolucioni i qenies njerezore eshte nje ceshtje komplekse. Ashtu eshte dhe historia e tij. Ajo eshte aq e shtrire, komplekse e mbushur me detaje sa qe eshte pothuajse e pamundur per ta spjeguar. Por ne sot po ju paraqesim historine e njerezimit te ilustruar me figura nga fillimi i saj deri ne ditet e sotme. […]

Read More...

Ç’fare eshte ne gjendje te beje nje Ford Fiesta

Video qe do te shikoni eshte xhiruar ne jug te Parisit ne Linas me sakte ne autodromin e Linasit, Kjo piste ovale eshte 2.5 km e gjate dhe eshte ndertuar ne 1924, e vecanta e kesaj piste eshte se ka disheza me kend deri ne 51 grade te cilat jane sa dyfishi i dishezave qe […]

Read More...

A e dini se? Disa fakte per zhvillimin e botes.

Shikoni kete video interesante dhe mesoni disa fakte per zhvillimin e botes. A jeni te pregatitur per ndryshimet.

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.