Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for August, 2009


Photoshop ne shqip – Komandat baze te Photoshop-it ne shqip

photoshop-ne-shqip

Ky eshte nje tutorial per tu njohur me panelin e veglave (Tools) te photoshop me nje pershkrim per cdo funksion te ketyre veglave.Ky tutorial eshte shume i mire per ata qe sapo kane marre nje kopje te photoshop dhe s’ja kane idene se si ta perdorin por njekohesisht kane degjuar qe photoshop ben mrekullira dhe […]

Read More...

Mercedes-Benz pergatitet per te lancuar Klasin B F-CELL ne fillim te vitit 2010

mb-f-cell-2

Ne prill Mercedes-Benz beri publike planet e veta per nismen e prodhimit te makinave me numer te kufizuar me hidrogjen. Sipas prodhuesve te makinave gjermane 200 makina te tilla do te jene gati per lancim ne fillimin e vitit te ardhshem. Modeli F-CELL me diferencial para bazohet ne Mercedes Klass B dhe ka nje motor […]

Read More...

Si te blesh dhe te shesesh ne internet (Online) me paypal apo karte krediti

blerje-online

Ka shume menyra per te blere dhe per te shitur online por duke marre parasysh qe jetojme ne Shqiperi dhe shume sherbime nuk funksionojne edhe menyrat e blerjes dhe te shitjes jane te kufizuara.Menyrat me te perhapura per blerjet online ne shqiperi jane me karte krediti ose me Paypal. Menyra Nr 1 Menyra e pare […]

Read More...

Cfare eshte twitter? Sipas nje studimi shumica e njerzve akoma nuk e dine

twitter

Mbase ne shqiperi ky sherbim eshte akoma i panjohur por duhet te theksojme se twitter eshte nje nga faqet me te fuqishme ne bote dhe hyn ne rangun e faqeve si facebook, youtube, myspace etj. Gjithashtu sipas nje ankete amerikane doli se shumica e te anketuarve nuk shume idene se cfare ishte twitter, nga 2025 […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.