Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for June, 2009


Kingston nxjerr ne treg gjetjen me te fundit usb 128GB DataTraveler 200

kingston-datatraveler

Ndjeheni te deshperuar nga fakti qe usb-te me pare kushtonin qindra dollare copa ? Atehere shikoni c’te reja ju sjell tregu ne kete kohe: Flashi Kingston i ri 128 GB  i cili eshte jo vetem me memorjen me te madhe gjer me sot por gjithashtu edhe me i shtrenjti , ai del ne treg me […]

Read More...

WD nxjerr hard diskun e jashtem 4TB My Book Studio Edition II

wd-my-book-studio-ii-4tb1

Cfare ndryshimi sjell nje vit, apo jo? 12 muaj me vone pasi Western Digital nxorri ne treg Hard diskun “My Book Studio Edittion II 2 TeraByte” ,Kompania vjen me nje edicion te ri i cili ka dyfishin e memorjes. Pajisja perfshin 2 hard disqe nga 2TB  te cilat jane konfiguruar ne RAID dhe Western Digital […]

Read More...

Shfaqet iPhone 3G S : 199$ 16GB, 299$ 32GB,19 Qershor

6-08-09iphone3gspressd
http://www.youtube.com/watch?v=E4aQpczZC00[/youtube]

Sic dhe ishte parashikuar Apple shfaq nje iPhone te ri tek WWDC (World Wide Developers Converence), Iphone i ri quhet ” Iphone 3GS” dhe “S-ja” do te thote shpejtesi. Megjithese duket pothuajse i njejte me Iphone 3G ai eshte shume me i shpejte, disa opsione jane deri ne 4 here me te shpejta. Shpejtesia e […]

Read More...

Reklama te cuditshme dhe humoristike

Ne kete postim vendosem te shfaqim disa reklama te kompanive te ndryshme qe jane njekohesisht sa te cuditshme dhe humoristike. 1)Reklama e Nike (Gara midis Cristiano Ronaldo dhe Bugatti Veyron, makina me e fuqishme ne bote). httpvh://www.youtube.com/watch?v=Tkoa204lmEc per me shume kliko (Continue reading ) 2) Reklama e Renault me te gjitha modelet e saj qe […]

Read More...

Intel Core i7 975 Extreme Edition kurorezohet procesori me i shpejte ne bote per desktop

core-i7-975-cpu

Sipas revistave online “Hot Hardware” dhe “Pc Perspective”, Procesori Core i7 975 quad core (me kater berthama) 3.33 Ghz eshte procesori me i shpejte per desktop i prodhuar ndonjehere.Ai eshte 5% me i shpejte se kampjoni para ardhes Intel Core i7 965. Procesori eshte i pershtatshem per overclocking, deri tani eshte arritur qe ky procesor te shkoje […]

Read More...

Windows 7 del ne shitje ne 22 Tetor

win7_rc1_peek

Pak a shume dihej qe versioni i ri i Windows do te dilte kete vjeshte, por tani data eshte e sakte: 22 tetor. Po,  e enjtja e katert e muajit te dhjete te ketij viti do te jete dita e pare qe konsumatoret mund te blene Windows 7. Shpresojme qe ky te jete nje version […]

Read More...

Sony PSP Go shfaqet ne E3 — $249, pa disk UMD

press-sony-psp-go-1

Sony sapo shfaqi PSP Go tek panairi E3 i elektronikes. Versioni i ri i PSP Go ka nje ekran 3.8 inch, Bluetooth te brendshem dhe 16 GB memorje te brendshme, WiFi te brendshem ose internet wireless , tani eshte 50% me i vogel dhe 40% me i lehte se vesrioni origjinal PSP 1000, gjithe kjo […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.