Fjalor Anglisht Shqip Online
Twitter
Facebook

Archive for April, 2009


Mclaren Red Gold Dream e modifikuar nga zvicerianet perfundon ne Dubai

anliker_slr_dubai

Ne e dime qe mund te presim te papritura kur behet fjale per tregun e modifikimeve te makinave ne Lindjen e Mesme. Por kjo eshte dicka shume e jashtezakonshme. Nje pjese qe e ben kete makine akoma me interesante eshte se ajo eshte produkt i nje firme Zviceriane te modifikimit te makinave Ueli Anliker Design […]

Read More...

Usb me i vogel qe keni pare e degjuar der me sot : EagleTec Nano flash

eagletec-usb-04-22-09

Ende s’e keni gjetur nje usb (flash-memorje portabel) te nje madhesie te tille qe te permbushe nevojat tuaja? Atehere duhet te merrni ne konsiderate usb e ri qe ka dale tashme ne treg. Ai peshon rreth 3 gram dhe ka permasa tejet te vogla : 19 x 15 x 6 mm. Pavaresisht ketyre permasave ”mikroskopike” […]

Read More...

Edhe sa gjate do jetoje planeti yne

260512021

Shumica e njerezve jane te shqetesuar persa i perket rezervave te energjive qe na kane mbetur por sic tregohet edhe ne grafik ky eshte problemi me i vogel qe ne kemi. Problemi kryesor per te cilin te gjithe jemi te shqetesuar jane materialet qe ne perdorim per te bere gjera te ndryshme. Energjia mund te […]

Read More...

HTC Touch Diamond 2

htc-touch-diamond-2

HTC ka njoftuar lançimin e Touch Diamond 2 në tregun aziatik deri në fund të këtij muaji. Ky celular do te shitet ne nje cmim rreth 500 euro se bashku me karten 8 GB te memorjes. Interesante dhe e vecante per kete celular eshte ekrani me diagonale 3.2 inç dhe nje rezolucion 480 x 800 […]

Read More...

Mercedez nxjerr ne treg serine e re E Brabus

brabus-seria-e

Per te gjithe admiruesit dhe ngaresit e Benzit per te cilet E500 nuk eshte edhe aq i shpejte sa duhet dhe qe nuk mund te presin dot deri ne lancimin e AMG te serise E, tashme ne treg gjendet Brabus i serise E. Brabus seria E eshte i pajisur me motor V8 te modelit te […]

Read More...

Facebook shënon 200 milionë përdorues

facebook

Vetëm këtë muaj komuniteti Facebook ka arritur të dyfishojë bazën e tij të përdoruesve dhe të kalojë kufirin prej 200 milionësh. Pak kohë më parë, ”Facebook” duke u bazuar në numrin e përdoruesve arriti konkurrentin e tij më të madh ”MySpace” dhe pas kësaj  ”Facebook” u rrit me hapa të mëdha duke e tejkaluar numrin […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.