Fjalor Anglisht Shqip Online

Archive for March, 2009


Makina me e re : Tata 2000 $. Automjeti Nano mbush rruget e Indise kete vere te nxehte.

Prodhimi i shumepritur nga automjetet Tata Nano pritet te mbushe rruget kete korrik. Makina Tata Nano do te beje buje ne treg pas prezantimit te saj vetem nje vit me pare. Sipas lajmeve me te fundit nga Reuters makina me e lire ne treg (qe kushton rreth 100,000 rupee, ose 1,980 dollare) pritet te jete […]

Read More...

iPhone tashme ofron komandat copy & paste

Mos u cudisni : Apple sapo beri te ditur se iPhone OS 3.0 do te mundesoje komandat kopjo dhe ngjit (copy and paste). Nje double click selekton automatikisht tekstin e deshiruar dhe sakaq ne ekran ju shfaqet nje shufer me butonat per komandat kopjo, prej dhe ngjit (copy, cut and paste). Me ne fund! Kjo […]

Read More...

Everio X GZ-X900 prodhimi i ri nga JVC ben video me rezolucion 1080 piksel , foto me shume shkrepje 9 megapixel

Videokamera e re JVC ”Everio X’’ GZ –X900 eshte produkti me i shitshem dhe me i pelqyer : stil i mrekullueshem, specifika nga me te cuditshmet dhe efekte te vecanta der me sot. GZ-X900 eshte ripunuar ne linjen e re Everio nga JVC  ne nje forme te ngjashme me tullen ,nje tipar dhe forme e […]

Read More...

BMW 750Li e vitit 2009

Vjeshten e kaluar kur ne Paris Motor Show u prezantua BMW 7, BMW 5 mbante rekordin e shitjeve per BMW.Megjithese seria e 7 shenoi nje moment historik ne departamentin e shitjeve , dizenjimi I saj ishte kritikuar ne prezantimin e vitit 2001. Nese nga jashte nuk ishte mjaft sulmuese (per disa) BMW e re me […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.