Fjalor Anglisht Shqip Online

Archive for January, 2009


10 gjerat qe duhet te dini perpara se te blini nje aparat fotografik digital

Perpara se te blini nje aparat fotografik digital duhet te dini disa gjera qe do ju ndimojne te beni zgjedhjen e duhur. 1.Tipet e aparateve fotografike dixhitale – ekzistojne shume lloje aparatesh fotografike por ne linja te pergjithshme i specifikojme ne 3 te tille: Aparate fotografike kompakte – te cilet jane dizenjuar per te qene […]

Read More...

Si te zgjedh nje televizor HD (High Definition)

Deshira per te blere nje televizor HD eshte bere pothuajse e parezistueshme tek te gjithe ne, duke marre parasysh dhe mundesine qe na ofron digitalb me kanalet e tij HD. Por cfare duhet te dime para se te bejme zgjedhjen e duhur. Ne treg ka shume oferta per keto televizore dhe para se te beni […]

Read More...

Audi R8 V10 Supercar eshte makina e pare e pajisur 100% me LED

Ne 4 janar 2009 u hapen librat e porosive per makinen 315 km/h Audi R8 duke e bere ate makinen e pare ne bote me te gjitha dritat me LED ( feneret e perparem, dritat e udhetimit diten, sinjalet e kthimit, stopat e frenimit). LED do te thote (light emitting diode ) nga anglishtja diode […]

Read More...

BMW Z4 e re e vitit 2010

BMW ka nxjerre ne internet fotot e Z4-es te ridizenjuar e cila do te shfaqet tek Auto Show i Detroid muajin tjeter, Z4-ra do te jete me dy versione SDrive30i dhe SDrive35i, makina eshte ridizenjuar komplet brenda dhe jashte. Pervec motorrit te ri 3.0 litra, Z4-ra e re do te kete dhe nje numer te […]

Read More...

Si te bej nje faqe interneti?

Ka shume menyra per te krijuar nje faqe interneti dhe kjo varet nga njohurite qe keni ju per sa i perket gjuheve te programimit. Menyra me e thjeshte per te krijuar nje faqe interneti pa ia pasur haberin fare gjuheve te programimit si HTML, PHP, ASP etj eshte te krijosh nje BLOG. Cfare eshte nje […]

Read More...

Si te zhbllokosh iPhone 3G

Te gjithe e dime qe u desh shume kohe qe te dilte nje zhbllokues i mirfillte per iPhone 3G.Por tani iPhone 3G  fale punes se bere nga DEV-TEAM eshte i zhbllokueshem. Ata kane nxjerre versionin beta te software-it qe arrin te zhbllokoje iPhone 3G dhe e ben te perdorshem me cdo lloj karte sim ne […]

Read More...
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.